Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel prehral stávku o pivo s tímovým kolegom po páde na horskom bicykli

Axel Laurance, ktorý získal titul majstra sveta v cestnej cyklistike do 23 rokov, sa stavil s Van der Poelom o to, či skončí v top5 na svetovom šampionáte v horskej cyklistike.
Martin Sarvaš
Mathieu van der Poel prehral stávku o pivo s tímovým kolegom po páde na horskom bicykli

Mathieu van der Poel a Axel Laurance sú kolegovia z tímu Alpecin–Deceuninck a obaja sú majstrami sveta v cestnej cyklistike – Van der Poel v mužskej elite a Laurance v kategórii do 23 rokov.

Po ziskoch svojich titulov v cestnej cyklistike uzavreli Van der Poel a Laurance stávku, že ak sa Holanďanovi podarí umiestniť v najlepšej päťke na svetovom šampionáte v horskej cyklistike XCO, Axel Laurance mu bude dlžný pivo.

„Kúpil by som mu pivo, keby skončil v prvej päťke v horskej cyklistike. Myslel si, že je to veľmi štedré, ale ja som mal v úmysle kúpiť mu to najlacnejšie pivo,“ napísal na twitteri francúzsky cyklista Axel Laurance.

Stávka vznikla, keď sa tímoví kolegovia rozprávali o tom, aké plášte zvoliť na preteky na cestných bicykloch.

Mathieu van der Poel však hneď v úvode svetového šampionátu v horskej cyklistike nepríjemne spadol a z pretekov odstúpil.

Pád Mathieu van der Poel na Majstrovstvách sveta v XCO 2023:

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu