Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Teleskopický predstavec: Evolúcia, revolúcia, alebo k…ina?

Začínajúca španielska značka 3FSTech sa snaží vyzbierať dostatok peňazí na prvý sériovo vyrábaný teleskopický predstavec na svete.
Biker

Kickstarter je už tradične výborným zdrojom šialených vynálezov, ktoré na jednej strane môžu predpovedať budúcnosť, a na druhej strane poslúžiť ako odstrašujúci príklad toho, ako to dopadá, ak má niekto príliš veľa času. Do ktorej kategórie patrí teleskopický predstavec 3FSTech AIM? To už necháme na vaše posúdenie.

Isté je, že je nastaviteľný v troch rôznych dĺžkach od 55 cez 95 až na 120 mm dĺžky. Jeho posúvanie zároveň mení aj uhol, ktorý v najkratšej pozícii predstavuje +6 stupňov, a v tej najdlhšej celých „Kulhavých“ -20 stupňov.

Odistenie predstavca na koľajničkách má na starosti mechanické lankové diaľkové ovládanie prakticky identické s tými na teleskopických sedlovkách. Celý systém z hliníka váži 400 gramov (350 g predstavec + 50 g ovládanie) a môže byť váš za 175 €… Samozrejme v prípade, že sa firme podarí dosiahnuť 25-tisícový cieľ a predstavec naozaj vyrobiť. Vzhľadom na to, že momentálne má len 5 zákazníkov a len zlomok vyzbieraných peňazí, možno je ešte predčasné tešiť sa.

Promo video a ďalšie informácie nájdete na ich Kickstarteri.

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu