Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Toto je 13 najúspešnejších bicyklov na Tour de France 2023

Najviac etapových víťazstiev dosiahol Jasper Philipsen na Canyone Aeroad CFR a na druhom mieste sú S-Works Tarmac SL7 a Colnago V4RS s tromi výhrami.
Martin Sarvaš
Toto je 13 najúspešnejších bicyklov na Tour de France 2023

Na Tour de France 2023 bolo 22 tímov, ktoré jazdia na bicykloch od 19 rôznych značiek, pričom na Specializede jazdia tri tímy a na Canyone dva tímy.

Prvých resp. najrýchlejších bicyklov bolo v jednotlivých etapách na Tour celkovo jedenásť a špeciálnu cenu si určite zaslúžia aj bicykle celkového víťaza Tour de France a víťaza súťaže vrchárov.

V počte etapových víťazstiev bol najúspešnejším bicyklom Canyon Aeroad CFR, na ktorom vyhral Jasper Philipsen v hromadných šprintoch štyri etapy.

Na druhom mieste sú dva bicykle s tromi etapovými víťazstvami. Na bicykli Colnago V4RS tímu UAE Emirates vyhral Tadej Pogačar dve etapy a jednu vyhral Adam Yates.

Trikrát prešiel cieľom ako prvý aj Specialized S-Works Tarmac SL7, pričom etapy vyhrali Jordi Meus a Jai Hindley z tímu Bora-Hansgrohe, a raz vyhral Kasper Asgreen.

Tri etapové víťazstvá zaznamenal aj tím Bahrain-Victorious, ale dve boli na bicykli Merida Sculptura (Pello Bilbao, Wout Poels) a jedno na modeli Merida Reacto (Matej Mohorič).

Z dvoch etapových triumfov sa tešil tím Ineos Grenadiers vďaka Michałovi Kwiatkowskemu a Carlosovi Rodríguezovi, ktorý jazdia na bicykloch Pinarello Dogma F.

Victor Lafay ukončil 15-ročné čakanie jeho tímu Cofidis na etapové víťazstvo na Tour de France a francúzsky tím sa tešil z druhej výhry po úspechu Iona Izagirreho, takže dvakrát bol víťazným bicyklom najnovší model značky Look – 795 Blade RS.

Naprázdno neodchádzal z Tour ani tím Israel – Premier Tech, a to vďaka jednej výhre Michaela Woodsa na bicykli Factor Ostro VAM.

Jedno etapové víťazstvo zaznamenali aj tri ďalšie tímy: Lidl-Trek pri výhre Madsa Pedersena na bicykli Trek Madone SLR, AG2R Citroën pri výhre Felixa Galla na bicykli BMC Teammachine SLR01 a Jumbo-Visma pri výhre Jonasa Vingegaarda v horskej časovke na špeciáli Cervélo P5.

Špeciálnu cenu si určite zaslúži aj Cervélo S5 Jonasa Vingegaarda, na ktorom sa stal víťazom celkového hodnotenia Tour de France 2023, a tiež Trek Emonda SLR, na ktorej sa stal Gulio Ciccone víťazom súťaže vrchárov.

 

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu