Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Toto je 13 najúspešnejších bicyklov na Tour de France 2023

Najviac etapových víťazstiev dosiahol Jasper Philipsen na Canyone Aeroad CFR a na druhom mieste sú S-Works Tarmac SL7 a Colnago V4RS s tromi výhrami.
Martin Sarvaš
Toto je 13 najúspešnejších bicyklov na Tour de France 2023

Na Tour de France 2023 bolo 22 tímov, ktoré jazdia na bicykloch od 19 rôznych značiek, pričom na Specializede jazdia tri tímy a na Canyone dva tímy.

Prvých resp. najrýchlejších bicyklov bolo v jednotlivých etapách na Tour celkovo jedenásť a špeciálnu cenu si určite zaslúžia aj bicykle celkového víťaza Tour de France a víťaza súťaže vrchárov.

V počte etapových víťazstiev bol najúspešnejším bicyklom Canyon Aeroad CFR, na ktorom vyhral Jasper Philipsen v hromadných šprintoch štyri etapy.

Na druhom mieste sú dva bicykle s tromi etapovými víťazstvami. Na bicykli Colnago V4RS tímu UAE Emirates vyhral Tadej Pogačar dve etapy a jednu vyhral Adam Yates.

Trikrát prešiel cieľom ako prvý aj Specialized S-Works Tarmac SL7, pričom etapy vyhrali Jordi Meus a Jai Hindley z tímu Bora-Hansgrohe, a raz vyhral Kasper Asgreen.

Tri etapové víťazstvá zaznamenal aj tím Bahrain-Victorious, ale dve boli na bicykli Merida Sculptura (Pello Bilbao, Wout Poels) a jedno na modeli Merida Reacto (Matej Mohorič).

Z dvoch etapových triumfov sa tešil tím Ineos Grenadiers vďaka Michałovi Kwiatkowskemu a Carlosovi Rodríguezovi, ktorý jazdia na bicykloch Pinarello Dogma F.

Victor Lafay ukončil 15-ročné čakanie jeho tímu Cofidis na etapové víťazstvo na Tour de France a francúzsky tím sa tešil z druhej výhry po úspechu Iona Izagirreho, takže dvakrát bol víťazným bicyklom najnovší model značky Look – 795 Blade RS.

Naprázdno neodchádzal z Tour ani tím Israel – Premier Tech, a to vďaka jednej výhre Michaela Woodsa na bicykli Factor Ostro VAM.

Jedno etapové víťazstvo zaznamenali aj tri ďalšie tímy: Lidl-Trek pri výhre Madsa Pedersena na bicykli Trek Madone SLR, AG2R Citroën pri výhre Felixa Galla na bicykli BMC Teammachine SLR01 a Jumbo-Visma pri výhre Jonasa Vingegaarda v horskej časovke na špeciáli Cervélo P5.

Špeciálnu cenu si určite zaslúži aj Cervélo S5 Jonasa Vingegaarda, na ktorom sa stal víťazom celkového hodnotenia Tour de France 2023, a tiež Trek Emonda SLR, na ktorej sa stal Gulio Ciccone víťazom súťaže vrchárov.

 

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu