Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Jonas Vingegaard chce vyhrať aj Vueltu: Dúfam, že budem pripravený na sto percent

"Ak vyhrám, budem samozrejme veľmi šťastný. Ak však nevyhrám, nemôžem to zmeniť. Bol by som tiež veľmi rád, ak vyhrá Primož," hovorí dvojnásobný víťaz Tour de France pred štartom na Vuelte.
Martin Sarvaš
Jonas Vingegaard chce vyhrať aj Vueltu: Dúfam, že budem pripravený na sto percent

Jonas Vingegaard - 13. etapa Tour de France 2023. Foto: A.S.O.

Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) sa pred pár dňami stal po druhýkrát za sebou víťazom Tour de France a už v závere francúzskej Grand Tour potvrdil, že sa zúčastní aj na pretekoch Vuelta a España.

„Na začiatku roka sme sa rozhodli tento rok jazdiť na Vuelte, takže to bolo vždy súčasťou plánu. Chceli sme sa však stopercentne sústrediť na Tour de France, takže sme naozaj vymysleli veľký plán na Tour,“ spomína Vingegaard.

„Dúfam, že budem pripravený na sto percent a budem bojovať o celkové víťazstvo,“ potvrdil Vingegaard svoje ambície na Vuelte.

Po Tour absolvoval dánsky cyklista exhibičné preteky v Holandska. „Vždy je dobré zamestnať sa. Aj včera som tiež najazdil nejaké kilometre. Ale vždy je dobré pokračovať v jazde a nezastaviť sa úplne. Na Vueltu sa naozaj teším,“ povedal pre WielerFlits.

Najväčším súperom bude Remco Evenepoel

Jonas Vingegaard potvrdil, že ešte pred Vueltou absolvuje tréningy vo vysokej nadmorskej výške: „Plán prípravy sme ešte nevymysleli, záleží od toho, ako sa budem cítiť neskôr. Uvidíme o týždeň. Potom sa rozhodneme.“

Najväčším súperom pretekárov tímu Jumbo-Visma bude minuloročný víťaz Vuelty Remco Evenepoel, ktorý musel odstúpiť z Gira kvôli pozitívnemu testu na Covid-19.

„Remco je jedným z najlepších cyklistov na svete, takže je určite jedným z našich najväčších súperov na Vuelte. Vyhral svetový titul z nejakého dôvodu a je to muž, na ktorého by sme sa mali sústrediť. Veľmi sa na to teším,“ povedal Vingegaard

Lídrom bude nielen Vingegaard, ale aj Roglič

26-ročný Vingegaard však ide na Vueltu spolu so 4-násobným víťazom španielskej Grand Tour Primožom Rogličom, ktorý by určite tiež rád zabojoval o červený dres: „Ešte som s ním nehovoril, ale teším sa na to. Minulý rok to fungovalo dobre, stratégia s dvoma lídrami a na to sa opäť teším.“

„Ak vyhrám, budem samozrejme veľmi šťastný. Ak však nevyhrám, nemôžem to zmeniť. Bol by som tiež veľmi rád, ak vyhrá Primož. Už mám za sebou fantastickú sezónu. Nech to na Vuelte dopadne akokoľvek. Potom môžem ísť ešte na dovolenku a povedať si: Som spokojný, ako všetko dopadlo, a potom sa môžem tešiť na novú sezónu,“ dodal Vingegaard.

Ďalší silní favoriti na Vuelte

Lídrom tímu Ineos Grenadiers bude na Vuelte Geraint Thomas, ktorý mal na dosah víťazstvo Gira pred Rogličom, ale napokon skončil druhý. V Taliansku však ukázal, že má výbornú formu a určite patrí medzi veľkých favoritov.

UAE Emirates ide na Vueltu s lídrami Joãom Almeidom, ktorý skončil na Gire tretí a mladým talentom Juanom Ayusom, ktorý má tiež dobrú formu.

Veľkú motiváciu bude mať určite aj Enric Mas z Movistaru, ktorý musel odstúpiť z Tour de France už počas prvej etapy, v ktorej pri páde utrpel zlomeninu lopatky. Podobne je na tom Richard Carapaz (EF Education-EasyPost), ktorý z Tour odstúpil po prvej etape, keď mu po páde zistili zlomeninu v kolene.

Tím Lidl-Trek bude mať lídra Gulia Cicconeho, ktorý vyhral súťaž vrchárov na Tour de France, zatiaľ čo Bora-Hansgrohe sa bude snažiť o čo najlepšie umiestnenie so Sergiom Higuitom.

Najväčší favoriti Vuelta a España 2023

  • Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma)
  • Primož Roglič (Jumbo-Visma)
  • Remco Evenepoel (Soudal – Quick Step)
  • João Almeida (UAE Emirates)
  • Geraint Thomas (Ineos Grenadiers)
  • Juan Ayuso (UAE Emirates)
  • Enric Mas (Movistar)
  • Gulio Ciccone (Lidl-Trek)
  • Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe)
  • Richard Carapaz (EF Education-EasyPost)

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu