Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Foto: Peter Sagan sa bol previezť so synom Marlonom na žilinských trailoch OKӨ Trails

Trojnásobný majster sveta sa vrátil po Tour de France na Slovensko a so synom Marlonom sa boli povoziť na horských bicykloch na trailoch v Žiline.
Martin Sarvaš
Foto: Peter Sagan sa bol previezť so synom Marlonom na žilinských trailoch OKӨ Trails

Peter Sagan len pred pár dňami ukončil v Paríži svoju poslednú účasť na Tour de France, na ktorej dosiahol obrovské úspechy, ktoré tak skoro niekto neprekoná.

Po Tour sa vrátil do rodnej Žiliny a na trailoch OKӨ Trails užíval si voľný čas so synom Marlonom.

„Deň čistej radosti s Marlonom! Nie je nič také, ako sa vrátiť do svojho rodného mesta a užiť si kvalitný čas na dvoch kolesách s mojou hrdosťou a radosťou, mojím synom Marlonom!  Lepšieho jazdeckého parťáka som si nemohol želať a objavovanie žilinských OKӨ Trails s ním mi pripomenulo, že niekedy tie najväčšie víťazstvá v živote nenájdete na pretekárskych pódiách,“ napísal Peter Sagan k fotografii so synom.

Peter Sagan pozná žilinské OKӨ Trails veľmi dobre a už na jar si bol na pár dní užiť lokálne traily.

Michael Kolář natočil pri jazde s Petrom Saganom aj pád, ktorý bol našťastie viac komický ako nebezpečný. Sagan neodhadol rýchlosť do pravotočivej zákruty a pri výjazde sa pošmykol a skončil na zemi.

Sagan končí na ceste a vracia sa na horský bicykel

Najbližšie čakajú Petra Sagana Majstrovstvá sveta v Glasgowe, kde bude pretekať nielen na cestnom, ale aj na horskom bicykli, keďže sa chce kvalifikovať na budúcoročnú Olympiádu v Paríži.

Peter Sagan na začiatku roka oznámil oznámil, že rok 2023 bude jeho poslednou sezónou v profesionálnom WorldTour pelotóne a chystá sa ukončiť kariéru na cestnom bicykli.

Oznámil však aj svoje najbližšie ciele po ukončení kariéry – chce sa kvalifikovať na Olympijské hry v Paríži v roku 2024 na horskom bicykli.

Sagan sa naposledy zúčastnil pretekov na horských bicykloch XCO na Olympijských hrách v Riu 2016, ale povedal, že jeho rozhodnutie pretekať v Paríži je predovšetkým o pôžitku.

„Nejde o medailu alebo niečo podobné. Ide skôr o to, čo chcem robiť. Už nie je tlak na to, či vyhrám alebo prehrám. Je to niečo, čo som vždy chcel, ukončiť kariéru na horskom bicykli a budúci rok je olympijský. Ale chcel som to urobiť pre seba a nie pre nikoho iného,“ povedal Peter Sagan.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu