Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Foto: Peter Sagan sa bol previezť so synom Marlonom na žilinských trailoch OKӨ Trails

Trojnásobný majster sveta sa vrátil po Tour de France na Slovensko a so synom Marlonom sa boli povoziť na horských bicykloch na trailoch v Žiline.
Martin Sarvaš
Foto: Peter Sagan sa bol previezť so synom Marlonom na žilinských trailoch OKӨ Trails

Peter Sagan len pred pár dňami ukončil v Paríži svoju poslednú účasť na Tour de France, na ktorej dosiahol obrovské úspechy, ktoré tak skoro niekto neprekoná.

Po Tour sa vrátil do rodnej Žiliny a na trailoch OKӨ Trails užíval si voľný čas so synom Marlonom.

„Deň čistej radosti s Marlonom! Nie je nič také, ako sa vrátiť do svojho rodného mesta a užiť si kvalitný čas na dvoch kolesách s mojou hrdosťou a radosťou, mojím synom Marlonom!  Lepšieho jazdeckého parťáka som si nemohol želať a objavovanie žilinských OKӨ Trails s ním mi pripomenulo, že niekedy tie najväčšie víťazstvá v živote nenájdete na pretekárskych pódiách,“ napísal Peter Sagan k fotografii so synom.

Peter Sagan pozná žilinské OKӨ Trails veľmi dobre a už na jar si bol na pár dní užiť lokálne traily.

Michael Kolář natočil pri jazde s Petrom Saganom aj pád, ktorý bol našťastie viac komický ako nebezpečný. Sagan neodhadol rýchlosť do pravotočivej zákruty a pri výjazde sa pošmykol a skončil na zemi.

Sagan končí na ceste a vracia sa na horský bicykel

Najbližšie čakajú Petra Sagana Majstrovstvá sveta v Glasgowe, kde bude pretekať nielen na cestnom, ale aj na horskom bicykli, keďže sa chce kvalifikovať na budúcoročnú Olympiádu v Paríži.

Peter Sagan na začiatku roka oznámil oznámil, že rok 2023 bude jeho poslednou sezónou v profesionálnom WorldTour pelotóne a chystá sa ukončiť kariéru na cestnom bicykli.

Oznámil však aj svoje najbližšie ciele po ukončení kariéry – chce sa kvalifikovať na Olympijské hry v Paríži v roku 2024 na horskom bicykli.

Sagan sa naposledy zúčastnil pretekov na horských bicykloch XCO na Olympijských hrách v Riu 2016, ale povedal, že jeho rozhodnutie pretekať v Paríži je predovšetkým o pôžitku.

„Nejde o medailu alebo niečo podobné. Ide skôr o to, čo chcem robiť. Už nie je tlak na to, či vyhrám alebo prehrám. Je to niečo, čo som vždy chcel, ukončiť kariéru na horskom bicykli a budúci rok je olympijský. Ale chcel som to urobiť pre seba a nie pre nikoho iného,“ povedal Peter Sagan.

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu