Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lorena Wiebes porazila v šprinte Vos s Kopecky a vyhrala 3. etapu Tour de France Femmes 2023

Pelotón dobehol až 200 m pred cieľom len 20-ročnú Julie De Wilde, ktorá išla 60 km osamote v úniku. Marianne Vos skončila druhá a tretia prešla cieľom líderka celkového hodnotenia Lotte Kopecky.
Martin Sarvaš
Lorena Wiebes porazila v šprinte Vos s Kopecky a vyhrala 3. etapu Tour de France Femmes 2023

Foto: A.S.O.

3. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Trasa: Collonges-la-Rouge › Montignac-Lascaux
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 147,2 km
  • Prevýšenie: 1846 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 38,4 km/h
  • Víťazka: Lorena Wiebes (SD Worx – Protime)

Lorena Wiebes (SD Worx – Protime) si pripísala svoje celkovo piate etapové víťazstvo na ženskej Tour de France v tretej etape Tour de France Femmes 2023.

Pelotón dobehol len 200 m pred cieľom len 20-ročnú Julie De Wilde (Fenix-Deceuninck), ktorá išla 60 km osamote v úniku a napokon skončila na desiatom mieste.

24-ročná majsterka Európy vyhrala v záverečnom šprinte, keď sa jej podarilo pred cieľom predbehnúť Marianne Vos, ktorá skončila druhá a tretia prešla cieľom líderka celkového hodnotenia Lotte Kopecky.

„Lotte [Kopecky] odviedla skutočne skvelú prácu pri rozbiehaní môjho šprintu. Ešte kilometer pred koncom bola pretekárka v úniku, ale išli sme dobre cez poslednú zákrutu a stále som bola s Lotte. Plán bol, že mi pomôže rozbehnúť šprint a spravila to dokonale,“ povedala po etape Lorena Wiebes.

„Myslím, že prvá vyštartovala Marianne [Vos], ale nakoniec sa mi ju podarilo predbehnúť. Je to naozaj skvelý štart do Tour a veríme, že to bude aj naďalej pokračovať,“ dodala Wiebes.

</p> <h3>Záverečný kilometer 3. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 3. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

Aktuality

Včera 18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

Včera 15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

Včera 15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

Včera 14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu