Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Liane Lippert prešprintovala Lotte Kopecky v žltom a vyhrala 2. etapu Tour de France Femmes

Líderka celkového hodnotenia Kopecky skončila druhá a tretia prešla cieľovou čiarou Silvia Persico.
Martin Sarvaš
Liane Lippert prešprintovala Lotte Kopecky v žltom a vyhrala 2. etapu Tour de France Femmes

2. etapa Tour de France Femmes 2023. Foto: A.S.O.

2. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Trasa: Clermont-Ferrand Mauriac
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 151,7 km
  • Prevýšenie: 2449 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 35,8 km/h
  • Víťazka: Liane Lippert (Movistar)

Liane Lippert (Movistar), ktorá patrí medzi najlepšie klasikárky na svete, ukázala svoje schopnosti pri víťazstve druhej etapy Tour de France Femmes 2023.

Po explozívnom finále prekonala nemecká šampiónka v šprinte do kopca víťazku úvodnej etapy Lotte Kopecky (SD Worx), ktorá skončila na druhom mieste a tretia prešla cieľovou čiarou Silvia Persico (UAE Team ADQ).

Kopecky si však aj naďalej udržala vedenie v celkovej klasifikácii pred druhou Liane Lippert a treťou Ashleigh Moolman-Pasio (AG Insurance-Soudal Quick-Step).

„Toto je naozaj špeciálne. Tak dlho som čakala na takéto víťazstvo. Vyhrala som národné majstrovstvá, ale vyhrať v takýchto pretekoch pre mňa znamená veľa. Mám pocit, že teraz som dosiahla svoj prielom a môžem pokračovať vo víťazstvách,“ povedala Liane Lippert.

„Neveril som tomu, ani keď som prekročila cieľovú čiaru. Vedeli sme, že toto je jedna z najťažších etáp. Bol únik a všetko sa to zišlo na dobré miesto v záverečnom stúpaní. Je skvelé byť po boku Annemiek [van Vleuten], aj keď sme rozdielne. Ja som priebojnejšia a ona je viac o dlhších stúpaniach.“

„Dokážem ísť aj kopce, ale nie som GC jazdec. Mojou ďalšou ambíciou je vyhrávať klasiky. Keď som sem prišla, všetci sme vedeli, že veľkým cieľom je vyhrať GC. Som veľmi vďačná tímu, že mi dal šancu,“ dodala Lippert

</p> <h3>Záverečný kilometer 2. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 2. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

Aktuality

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Zavrieť reklamu