Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lotte Kopecky po suverénnom sóle vyhrala úvodnú etapu Tour de France Femmes 2023

Belgická cyklistka tímu SD Worx zaútočila 9,6 km pred koncom a v cieli mala 41-sekundový náskok pred pelotónom, z ktorého bola najrýchlejšia v šprinte Lorena Wiebes pred Charlotte Kool.
Martin Sarvaš
Lotte Kopecky po suverénnom sóle vyhrala úvodnú etapu Tour de France Femmes 2023

1. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Clermont-FerrandClermont-Ferrand
  • Profil: zvlnená
  • Dĺžka: 123,8 km
  • Prevýšenie: 1051 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 40,3 km/h
  • Víťaz: Lotte Kopecky (SD Worx)

Lotte Kopecky (SD Worx) napísala ďalšiu krásnu kapitolu svojej už tak skvelej kariéry, keď zvíťazila v prvej etape Tour de France Femmes 2023 a obliekla sa do žltého dresu líderky celkového hodnotenia.

Pretekárka v drese národnej šampiónky sa zbavila všetkých pretekárok silným útokom v záverečnom stúpaní dňa v posledných 10 kilometroch pred cieľom v Clermont-Ferrand.

Osamote išla až do cieľa, v ktorom získala 41-sekundový náskok pred pelotónom, pričom jej tímová kolegyňa Lorena Wiebes bola najrýchlejšia v šprinte a skončila na druhom mieste pred Charlotte Kool (DSM-Firmenich).

„Šport sú emócie a toto je také veľké víťazstvo, v prvej etape Tour de France a zisk žltého dresu… Už dlho som na to myslela. Keď som prvýkrát videla trať, myslela som si, že to bude pre šprintérov. Potom však moji športoví riaditelia urobili prieskum a hneď mi napísali, že toto je pre mňa,“ povedala Kopecky po víťazstve.

„Keď som videla nejaké stúpanie pre seba, žartovala som každý druhý deň so žltým srdiečkom. S tímom sme mali viacero možností, Lorena Wiebes mohla vyhrať aj v šprinte, Demi [Vollering] je veľmi silná…“

„Som veľmi rada, že mi tím dal šancu a ja som ju využila. Jednoducho som išla na plný plyn a nikdy som neváhala. Keď som počula, aká je medzera, vedela som, že ak si udržím svoju silu, nikto ma už nedobehne,“ dodala belgická šampiónka.

</p> <h3>Záverečný kilometer 1. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 1. etapy Tour de France Femmes 2023</h3> <p>

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu