Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Lotte Kopecky po suverénnom sóle vyhrala úvodnú etapu Tour de France Femmes 2023

Belgická cyklistka tímu SD Worx zaútočila 9,6 km pred koncom a v cieli mala 41-sekundový náskok pred pelotónom, z ktorého bola najrýchlejšia v šprinte Lorena Wiebes pred Charlotte Kool.
Martin Sarvaš
Lotte Kopecky po suverénnom sóle vyhrala úvodnú etapu Tour de France Femmes 2023

1. etapa Tour de France Femmes 2023

 

  • Clermont-FerrandClermont-Ferrand
  • Profil: zvlnená
  • Dĺžka: 123,8 km
  • Prevýšenie: 1051 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 40,3 km/h
  • Víťaz: Lotte Kopecky (SD Worx)

Lotte Kopecky (SD Worx) napísala ďalšiu krásnu kapitolu svojej už tak skvelej kariéry, keď zvíťazila v prvej etape Tour de France Femmes 2023 a obliekla sa do žltého dresu líderky celkového hodnotenia.

Pretekárka v drese národnej šampiónky sa zbavila všetkých pretekárok silným útokom v záverečnom stúpaní dňa v posledných 10 kilometroch pred cieľom v Clermont-Ferrand.

Osamote išla až do cieľa, v ktorom získala 41-sekundový náskok pred pelotónom, pričom jej tímová kolegyňa Lorena Wiebes bola najrýchlejšia v šprinte a skončila na druhom mieste pred Charlotte Kool (DSM-Firmenich).

„Šport sú emócie a toto je také veľké víťazstvo, v prvej etape Tour de France a zisk žltého dresu… Už dlho som na to myslela. Keď som prvýkrát videla trať, myslela som si, že to bude pre šprintérov. Potom však moji športoví riaditelia urobili prieskum a hneď mi napísali, že toto je pre mňa,“ povedala Kopecky po víťazstve.

„Keď som videla nejaké stúpanie pre seba, žartovala som každý druhý deň so žltým srdiečkom. S tímom sme mali viacero možností, Lorena Wiebes mohla vyhrať aj v šprinte, Demi [Vollering] je veľmi silná…“

„Som veľmi rada, že mi tím dal šancu a ja som ju využila. Jednoducho som išla na plný plyn a nikdy som neváhala. Keď som počula, aká je medzera, vedela som, že ak si udržím svoju silu, nikto ma už nedobehne,“ dodala belgická šampiónka.

Záverečný kilometer 1. etapy Tour de France Femmes 2023

Výsledky 1. etapy Tour de France Femmes 2023

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu