Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Horské

Video: 1199 je nová zjazdová trať vo Whistleri s parametrami pre svetový pohár

Vo videu vám ju predstaví jeden z najpopulárnejších tvorcov Youtube obsahu Rémy Métailler.
Matúš Bušík

Vznik novej whistlerskej zjazdovej trate 1199 bol ohlásený už v roku 2018 ako pocta ikonickému kanadskému zjazdárovi Steveovi Smithovi.

Zámerom bolo vytvoriť vo Whistleri skutočnú zajzdovú trať svetových parametrov.

Názov 1199 je odkazom na víťazstvo Stevea Smitha vo svetovom pohári v zajzde v roku 2013, v ktorom nazbieral práve 1199 bodov.

Rémy Métailler sa o tejto trati vyjadril: „Už je to nejaká doba, čo Whistler Bike Park oznámil výstavbu novej zjazdovej trate, ktorá by mohla byť dejiskom svetového pohára v zjazde. To znamená, že trať bude dostatočne dlhá, strmá a náročná. Okrem toho na nej budú veľké skoky a jazdci budú dosahovať vysoké rýchlosti. Táto trať bola postavená na počesť Stevea Smitha, legendárneho pretekára a jej názov odkazuje na neho. Stavitelia urobili obrovský kus práce a trať je úžasná. Pretekári ju otestujú už tento víkend v rámci festivalu Crankworx.“

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu