Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Úžasné fotografie z alpských etáp na Tour de France 2023

Víkend v Alpách priniesol na Tour de France nielen skvelé boje o etapy, súboje Tadeja Pogačara a Jonasa Vinngegaarda, ale aj nádherné scenérie v krásnej prírode.
Martin Sarvaš

Počas uplynulého víkendu absolvovali jazdci na Tour de France dve ťažké horské etapy v Alpách. Bojovalo sa o etapy, ale aj o žltý dres či cenné sekundy v celkovom hodnotení.

Víkend v Alpách priniesol na Tour de France však nielen skvelé boje o etapy, súboje Tadeja Pogačara a Jonasa Vinngegaarda, ale aj nádherné scenérie v krásnej prírode.

Úžasné fotografie zachytili Pauline Ballet, Charly Lopez, Ashley Gruber a Jered Gruber.

V sobotnej štrnástej využil Carlos Rodriguez súboje medzi Vingegaardom a Pogačarom, aby ich dobehol a ušiel im v zjazde po stúpaní Col de Joux-Plane. Vo veku 22 rokov stal Rodriguez vôbec najmladším španielskym víťazom etapy na Tour de France a posunul sa na tretie miesto v GC.

V nedeľnej pätnástej etape predviedol v závere krásne 10 km víťazné sólo z úniku Wout Poels, zatiaľ čo Vingegaard zvládol všetky útoky Pogačara, takže aj do posledného týždňa Tour de France vstúpi v žltom drese a 10-sekundovým náskokom pred Slovincom v celkovej klasifikácii.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu