Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Matthias Schwarzbacher vyhral etapu i celkové hodnotenie juniorského svetového pohára

Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom obsahovali tri etapy, z ktorých Schwarzbacher raz vyhral a dvakrát bol deviaty.
Martin Sarvaš
Matthias Schwarzbacher vyhral etapu i celkové hodnotenie juniorského svetového pohára

Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom. Foto: @_sn_nphotography/ Soňa Niková

Bodku za 60. ročníkom podujatia Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom, ktoré sa konalo vrámci juniorského svetového pohára, dala v nedeľu záverečná najnáročnejšia tretia etapa.

Matthias Schwarzbacher (Slovenská reprezentácia) finišoval na deviatom mieste so stratou troch sekúnd na víťaza.

Keďže Schwarzbacher vyhral predošlú etapu a v úvodnej časovke skončil deviaty, stačilo mu to k tomu, aby vyhral celkovú klasifikáciu. Dominik Dunár (Slovensko) skončil v celkovej klasifikácii štvrtý a Samuel Novák (Slovensko) ôsmy.

Slovenský junior Matthias Schwarzbacher tak pokračuje v skvelej sezóne, v ktorej sa tešil z víťazstva už viackrát a v roku 2023 vyhral GP Città di Mentana, Trofeo San Leolino, GP Marcello Falcone a Ronde Bessieraine.

„Je to môj najväčší úspech na ceste. Na Majstrovstvách sveta by som mohol skončiť v Top 20. Pred MS pôjdem asi ešte do Talianska na preteky. Myslím si, že v tíme sme fungovali ako jeden z mála juniorských tímov funguje,“ povedal Schwarzbacher po tretej etape.

„Mali sme taktiku dostať do úniku pretekára, ideálne Riša. Zbieral body na vrchárskych prémiách na vrchársky dres, tesne mu to ušlo, čo nás mrzí. Urobil skvelú robotu, nemuseli sme preto ťahať ani kontrolovať preteky. V balíku sa išla viac menej lajna až do posledných dvoch kopcoch, na predposlednom som to nakopol, na poslednom Slovinci.“

„V dnešnej etape sme dodržali všetko, čo nám tréner povedal pred štartom. Komunikácia fungovala, všetko bolo úplne super. Myslím si, že keby takto fungujeme na ostatných N-Cupoch, tak aj tam by sa dali robiť úplne iné výsledky ako keď človek jazdí sám na seba. Teraz chalani pomohli mne, ja som im pomohol predtým. Teraz bude rada asi na mne, na ďalšom N-Cupe.“

„Išiel som do pretekov s tým, že chcem zájsť čo najlepšie časovku a druhú etapu, no a potom tretiu etapu uvidíme. Človek, keď má dobrý deň, tak sa dá zajazdiť aj v kopcoch, aj keď nie je vrchár. Ťažko súdiť, čo budem v budúcnosti. Pretože je to veľmi špecifické. Mathieu van der Poel tiež jeden deň vie zájsť v kopcoch, druhý nevie. Ale myslím si, že taký puncher by som mohol byť,“ dodal Schwarzbacher.

Konečné výsledky – Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu