Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Matthias Schwarzbacher vyhral etapu i celkové hodnotenie juniorského svetového pohára

Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom obsahovali tri etapy, z ktorých Schwarzbacher raz vyhral a dvakrát bol deviaty.
Martin Sarvaš
Matthias Schwarzbacher vyhral etapu i celkové hodnotenie juniorského svetového pohára

Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom. Foto: @_sn_nphotography/ Soňa Niková

Bodku za 60. ročníkom podujatia Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom, ktoré sa konalo vrámci juniorského svetového pohára, dala v nedeľu záverečná najnáročnejšia tretia etapa.

Matthias Schwarzbacher (Slovenská reprezentácia) finišoval na deviatom mieste so stratou troch sekúnd na víťaza.

Keďže Schwarzbacher vyhral predošlú etapu a v úvodnej časovke skončil deviaty, stačilo mu to k tomu, aby vyhral celkovú klasifikáciu. Dominik Dunár (Slovensko) skončil v celkovej klasifikácii štvrtý a Samuel Novák (Slovensko) ôsmy.

Slovenský junior Matthias Schwarzbacher tak pokračuje v skvelej sezóne, v ktorej sa tešil z víťazstva už viackrát a v roku 2023 vyhral GP Città di Mentana, Trofeo San Leolino, GP Marcello Falcone a Ronde Bessieraine.

„Je to môj najväčší úspech na ceste. Na Majstrovstvách sveta by som mohol skončiť v Top 20. Pred MS pôjdem asi ešte do Talianska na preteky. Myslím si, že v tíme sme fungovali ako jeden z mála juniorských tímov funguje,“ povedal Schwarzbacher po tretej etape.

„Mali sme taktiku dostať do úniku pretekára, ideálne Riša. Zbieral body na vrchárskych prémiách na vrchársky dres, tesne mu to ušlo, čo nás mrzí. Urobil skvelú robotu, nemuseli sme preto ťahať ani kontrolovať preteky. V balíku sa išla viac menej lajna až do posledných dvoch kopcoch, na predposlednom som to nakopol, na poslednom Slovinci.“

„V dnešnej etape sme dodržali všetko, čo nám tréner povedal pred štartom. Komunikácia fungovala, všetko bolo úplne super. Myslím si, že keby takto fungujeme na ostatných N-Cupoch, tak aj tam by sa dali robiť úplne iné výsledky ako keď človek jazdí sám na seba. Teraz chalani pomohli mne, ja som im pomohol predtým. Teraz bude rada asi na mne, na ďalšom N-Cupe.“

„Išiel som do pretekov s tým, že chcem zájsť čo najlepšie časovku a druhú etapu, no a potom tretiu etapu uvidíme. Človek, keď má dobrý deň, tak sa dá zajazdiť aj v kopcoch, aj keď nie je vrchár. Ťažko súdiť, čo budem v budúcnosti. Pretože je to veľmi špecifické. Mathieu van der Poel tiež jeden deň vie zájsť v kopcoch, druhý nevie. Ale myslím si, že taký puncher by som mohol byť,“ dodal Schwarzbacher.

Konečné výsledky – Medzinárodné dni cyklistiky v Dubnici nad Váhom

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu