Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mladý Slovák Matthias Schwarzbacher vyhral po skvelom výkone francúzske preteky Ronde Bessieraine

Len 17-ročný Schwarzbacher zaútočil v poslednom stúpaní a potom prekvapil skupinu skorým šprintom 400 metrov pred cieľom.
Martin Sarvaš
Mladý Slovák Matthias Schwarzbacher vyhral po skvelom výkone francúzske preteky Ronde Bessieraine

Mladý slovenský cyklista Matthias Schwarzbacher, ktorý začal sezónu 2023 v talianskom tíme CPS Professional Team, si pripísal prvé víťazstvo v novom drese.

Na francúzskych juniorských pretekoch Ronde de Bessieraine, ktoré sa konali v departemente Haute-Garonne v regióne Occitania, prekvapil v závere uniknutú skupinu pretekárov skorým šprintom 400 metrov pred koncom, ktorý úspešne dotiahol až do cieľa.

Schwarzbacher sa vrátil k cestnej cyklistike po sezóne dobrých výsledkov v cyklokrose, sa presadil pred Francúzom Melotom a jeho tímovým kolegom Tommasom Bambagionim.

Deň predtým pretekal tím CPS Professional na pretekoch Mapei Classic, tiež vo Francúzsku,  kde skončil Matthias Schwarzbacher na 15. mieste.

„Mali sme dve taktiky. Jednu pre šprintéra, ak by prišiel balík pohromade a druhú pre mňa, ak by on nemal dobré nohy a bola by vpredu menšia skupina. Odišlo nám asi 5-8 ľudí a naši to celé preteky sťahovali. To sa podarilo a v poslednom kole ma doviezli až pod kopec,“ opísal Matthias Schwarzbacher.

„Tam som zaútočil, a spolu so mnou odišla asi šesťčlenná skupina, v zjazde sa k nám ešte pár ľudí pripojilo. Veľa sa v tej chvíli taktizovalo, tak som skúsil špurt. Bolo to asi 400 metrov, a asi som ich prekvapil, keďže som to dotiahol až do záveru. Po včerajších kŕčoch som rád, že som pretavil svoj výkon do výsledku,“ dodal 17-ročný Slovák.

Výsledky Ronde Bessieraine 2023

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu