Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Je to 17 km stúpanie a záver išiel ako v hromadnom šprinte, hovorí Pidcock o Pogačarovom útoku na Grand Colombier

"Tlačil som asi 700 wattov, takže ani boh nevie, ako musel isť on," uznal Tom Pidcock kvality Tadeja Pogačara po 13. etape Tour de France, v ktorej skončil na piatom mieste.
Martin Sarvaš
Je to 17 km stúpanie a záver išiel ako v hromadnom šprinte, hovorí Pidcock o Pogačarovom útoku na Grand Colombier

9. etapa Tour de France 2023. Foto: A.S.O. / Pauline Ballet

Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) si vedie na Tour de France 2023 skutočne skvele a po 13. etape je v celkovom hodnotení na úctyhodnom ôsmom mieste so stratou 5:35 minúty a lídra Jonasa Vingegaarda.

Len 23-ročný britský jazdec skončil v 13. etape, ktorá sa končila na vrchole legendárneho stúpania Grand Colombier, na piatom mieste, hneď za Tadejom Pogačarom a Jonasom Vingegaardom.

Etapu vyhral Pidcockov tímový kolega Michał Kwiatkowski 14. júla, čo je vo Francúzsku sviatok Deň dobytia Bastily, a presne pred rokom vyhral Pidcock etapu Tour na vrchole legendárneho L’Alpe d’Huez: „Myslím si, že Deň dobytia Bastily by sa mal premenovať na Deň Ineosu,“ zažartoval Pidcock v cieli.

„S Kwiatkom sme sa spolu pripravovali na Tour a viem, ako tvrdo pracoval a ako veľmi si to zaslúži,“ povedal Tom Pidcock.

Tom Pidcock išiel celé stúpanie v skupine s Jonasom Vingegaardom a Tadejom Pogačarom, ktorý 400 metrov pred cieľom zaútočil, aby stiahol náskok Vingegaarda.

Britský cyklista opísal, aké to je, keď Pogačar zaútočí: „Je to 17 km stúpanie a záver išiel akoby bol v hromadnom šprinte. Tlačil som asi 700 wattov, takže ani boh nevie, ako musel isť on.“

„Zaseknutý“ medzi snahou o celkové umiestnenie a etapovým víťazstvom

Tom Pidcock je podľa jeho tímového kolegu Luka Rowea „zaseknutý“ medzi snahou o vysoké celkové umiestnenie na Tour de France a víťazstvom v etape.

Pidcock odpísal svoje vlastné nádeje na zisk žltého dresu ešte pred štartom na Tour a tvrdil, že tento rok „nebol dosť dobrý“ na to, aby vyzval Vingegaarda či Pogačara.

„Je to chlapík, ktorý chce ísť a vyhrávať preteky, ale myslím si, že sa tieto tri týždne o sebe veľa učí. Naozaj niekedy jazdil GC za týždeň alebo tri týždne na etapových pretekoch na tejto úrovni? Nie.“

Pozrite si tiež

„Takže sa každý deň učí viac o sebe a o tom, čo môže urobiť v nasledujúcich rokoch,“ povedal Luke Rowe.

„Myslím, že to zistíme tento víkend… buď sa posunie vyššie, alebo ak začne klesať, jednoducho vypadne a pôjde na etapy,“ pokračoval Rowe.

„Ale keď sa pozriete na posledný horský deň, mal zatiaľ svoj najlepší deň. Bude bojovať ďalej a v pondelok budeme vedieť, či bude naozaj bojovať o GC, alebo pôjde po etapách.“

„Spôsob, akým jazdí, a spôsob, akým tím momentálne jasne chráni naše miesta v GC – vlastne tak trochu viem, že pôjde do GC. Medzi ním a Carlosom úprimne verím, že jeden z nich môže skončiť na pódiu,“ dodal Luke Rowe.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu