Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Michał Kwiatkowski vyhral etapu Tour de France po krásnom sóle na legendárnom stúpaní Grand Colombier

33-ročný Poliak dosiahol svoje druhé etapové víťazstvo na Tour de France. Na druhom mieste skončil Maxim Van Gils a tretí prešiel cieľom Tadej Pogačar, ktorý v závere zaútočil a podarilo sa mu stiahnuť náskok lídra Tour Jonasa Vingegaarda.
Martin Sarvaš
Michał Kwiatkowski vyhral etapu Tour de France po krásnom sóle na legendárnom stúpaní Grand Colombier

13. etapa Tour de France 2023

 

  • Châtillon-Sur-Chalaronne → Grand Colombier
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 137,8 km
  • Prevýšenie: 2413 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 41,85 km/h
  • Víťaz: Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers)

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) si pripísal svoje druhé etapové víťazstvo na Tour de France, ktoré dosiahol v 13. etape vo veľkom štýle, a to po krásnom sóle na legendárnom stúpaní Grand Colombier.

Etapa sa končila na vrchole Grand Colombier (17,4 km / 7,1 %) a 33-ročný Poliak zaútočil z úniku necelých 12 km pred cieľom. Skupina prenasledovateľov z úniku nedokázala Kwiatkowskeho dobehnúť a poľský jazdec prišiel do cieľa s 47-sekundovým náskokom pred druhým Maximom Van Gilsom (Lotto Dstny).

Tretí prešiel cieľom Tadej Pogačar (UAE Emirates), ktorý zaútočil v záverečnom kilometri stúpania a nielenže získal bonusové štyri sekundy, ale podarilo sa mu získať aj 4-sekundový náskok pred priebežným lídrom Jonasom Vingegaardom (Jumbo-Visma), ktorý skončil v etape štvrtý.

Pogačar tak v celkovom hodnotení zaostáva za Vingegaardom už len o 9 sekúnd. Tretí je Jai Hindley (Bora-Hansgrohe) so stratou 2:51 minúty.

Pozrite si tiež

</p> <h3>Záverečný kilometer 13. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 13. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu