Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Michał Kwiatkowski vyhral etapu Tour de France po krásnom sóle na legendárnom stúpaní Grand Colombier

33-ročný Poliak dosiahol svoje druhé etapové víťazstvo na Tour de France. Na druhom mieste skončil Maxim Van Gils a tretí prešiel cieľom Tadej Pogačar, ktorý v závere zaútočil a podarilo sa mu stiahnuť náskok lídra Tour Jonasa Vingegaarda.
Martin Sarvaš
Michał Kwiatkowski vyhral etapu Tour de France po krásnom sóle na legendárnom stúpaní Grand Colombier

13. etapa Tour de France 2023

 

  • Châtillon-Sur-Chalaronne → Grand Colombier
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 137,8 km
  • Prevýšenie: 2413 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 41,85 km/h
  • Víťaz: Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers)

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) si pripísal svoje druhé etapové víťazstvo na Tour de France, ktoré dosiahol v 13. etape vo veľkom štýle, a to po krásnom sóle na legendárnom stúpaní Grand Colombier.

Etapa sa končila na vrchole Grand Colombier (17,4 km / 7,1 %) a 33-ročný Poliak zaútočil z úniku necelých 12 km pred cieľom. Skupina prenasledovateľov z úniku nedokázala Kwiatkowskeho dobehnúť a poľský jazdec prišiel do cieľa s 47-sekundovým náskokom pred druhým Maximom Van Gilsom (Lotto Dstny).

Tretí prešiel cieľom Tadej Pogačar (UAE Emirates), ktorý zaútočil v záverečnom kilometri stúpania a nielenže získal bonusové štyri sekundy, ale podarilo sa mu získať aj 4-sekundový náskok pred priebežným lídrom Jonasom Vingegaardom (Jumbo-Visma), ktorý skončil v etape štvrtý.

Pogačar tak v celkovom hodnotení zaostáva za Vingegaardom už len o 9 sekúnd. Tretí je Jai Hindley (Bora-Hansgrohe) so stratou 2:51 minúty.

Pozrite si tiež

Záverečný kilometer 13. etapy Tour de France 2023

Výsledky 13. etapy Tour de France 2023

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu