Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pogačar: Je ťažšie počuť, že moja priateľka na Gire spadla a utrpela otras mozgu, ako že strácam minútu na Jonasa

Po úvodnej horskej etape vedie boj o žltý dres prekvapivo Jay Hindley. Zatiaľ čo Hindley získal náskok pred obomi najväčšími favoritmi Tour, Vingegaardovi sa podarilo aspoň "obmedziť škody" a získal na Pogačara až minútu.
Martin Sarvaš
Pogačar: Je ťažšie počuť, že moja priateľka na Gire spadla a utrpela otras mozgu, ako že strácam minútu na Jonasa

5. etapa Tour de France 2023. Foto: A.S.O / Ashley & Jered Gruber

Jay Hindley vyhral po 20 km sóle prvú horskú etapu Tour de France 2023, obliekol sa do žltého dresu lídra celkovej klasifikácie a získal výrazný náskok pred Jonasom Vingegaardom aj Tadejom Pogačarom.

Jonas Vingegaard stratil na Hindleyho v cieli piatej etapy 34 sekúnd a Tadej Pogačar zaostal o 1:38 minúty.

V celkovom hodnotení má Hindley 47-sekundový náskok pred Vingegaardom, tretí Gulio Ciccone zaostáva o 1:03 minúty a Tadej Pogačar má na šiestom mieste stratu 1:40 minúty.

Pogačar: Je to rana, ale je to len prvá horská etapa

„V úvodnej fáze to bolo hektické, pretože každý chcel ísť do úniku. Nedokázali sme zmazať medzeru na túto skupinu, takže nám ušli. Nie je to dobré, ale nakoniec sme tvrdo pracovali ako tím a dúfali sme v lepšie nohy v záverečnom stúpaní,“ povedal Pogačar po etape.

„Nemal som nevyhnutne veľmi ťažký deň, Jonas šiel v stúpaní naozaj rýchlo. V poslednom kilometri som trochu stratil nohy, ale v skutočnosti sa cítim celkom dobre,“ povedal Pogačar a dodal: „Dúfam v lepší pocit v najbližších dňoch, keď sa pôjde na plný plyn.“

Medzi Pogačarom a Vigegaardom je momentálne 53-sekundový rozdiel v celkovom hodnotení. „Poznám svoje limity, ale motivácia je vysoká. Dáme si to jeden deň po druhom. Musel som trénovať inak, takže posledný týždeň by som sa mal cítiť lepšie. Toto je rana, no zároveň je to len prvá horská etapa.“

„Cieľ tejto Tour je jasný, ale Vingegaard bol jednoducho príliš rýchly, bol to naozaj silný útok, s ktorým som nemohol nič urobiť. Budeme bojovať ďalej, nič ešte nie je definitívne stratené. Ťažšie počuť, že môj priateľka [Urška Žigart] dnes spadla na Gire a utrpela otras mozgu, než že strácam minútu na Jonasa.“

Priateľka Tadeja Pogačara Urška Žigart (Jayco AlUla) nepríjemne spadla v počas šiestej etapy Giro Donne a pri páde utrpela početné odreniny a otras mozgu, pre ktoré z pretekov odstúpila.

Aktuality

18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

Včera 19:51 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

Včera 17:25 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

Včera 17:16 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

Včera 17:00 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu