Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Pogačar: Je ťažšie počuť, že moja priateľka na Gire spadla a utrpela otras mozgu, ako že strácam minútu na Jonasa

Po úvodnej horskej etape vedie boj o žltý dres prekvapivo Jay Hindley. Zatiaľ čo Hindley získal náskok pred obomi najväčšími favoritmi Tour, Vingegaardovi sa podarilo aspoň "obmedziť škody" a získal na Pogačara až minútu.
Martin Sarvaš
Pogačar: Je ťažšie počuť, že moja priateľka na Gire spadla a utrpela otras mozgu, ako že strácam minútu na Jonasa

5. etapa Tour de France 2023. Foto: A.S.O / Ashley & Jered Gruber

Jay Hindley vyhral po 20 km sóle prvú horskú etapu Tour de France 2023, obliekol sa do žltého dresu lídra celkovej klasifikácie a získal výrazný náskok pred Jonasom Vingegaardom aj Tadejom Pogačarom.

Jonas Vingegaard stratil na Hindleyho v cieli piatej etapy 34 sekúnd a Tadej Pogačar zaostal o 1:38 minúty.

V celkovom hodnotení má Hindley 47-sekundový náskok pred Vingegaardom, tretí Gulio Ciccone zaostáva o 1:03 minúty a Tadej Pogačar má na šiestom mieste stratu 1:40 minúty.

Pogačar: Je to rana, ale je to len prvá horská etapa

„V úvodnej fáze to bolo hektické, pretože každý chcel ísť do úniku. Nedokázali sme zmazať medzeru na túto skupinu, takže nám ušli. Nie je to dobré, ale nakoniec sme tvrdo pracovali ako tím a dúfali sme v lepšie nohy v záverečnom stúpaní,“ povedal Pogačar po etape.

„Nemal som nevyhnutne veľmi ťažký deň, Jonas šiel v stúpaní naozaj rýchlo. V poslednom kilometri som trochu stratil nohy, ale v skutočnosti sa cítim celkom dobre,“ povedal Pogačar a dodal: „Dúfam v lepší pocit v najbližších dňoch, keď sa pôjde na plný plyn.“

Medzi Pogačarom a Vigegaardom je momentálne 53-sekundový rozdiel v celkovom hodnotení. „Poznám svoje limity, ale motivácia je vysoká. Dáme si to jeden deň po druhom. Musel som trénovať inak, takže posledný týždeň by som sa mal cítiť lepšie. Toto je rana, no zároveň je to len prvá horská etapa.“

„Cieľ tejto Tour je jasný, ale Vingegaard bol jednoducho príliš rýchly, bol to naozaj silný útok, s ktorým som nemohol nič urobiť. Budeme bojovať ďalej, nič ešte nie je definitívne stratené. Ťažšie počuť, že môj priateľka [Urška Žigart] dnes spadla na Gire a utrpela otras mozgu, než že strácam minútu na Jonasa.“

Priateľka Tadeja Pogačara Urška Žigart (Jayco AlUla) nepríjemne spadla v počas šiestej etapy Giro Donne a pri páde utrpela početné odreniny a otras mozgu, pre ktoré z pretekov odstúpila.

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu