Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Viem, že Tadej sa nikdy nevzdáva. Bude to boj až do Paríža, hovorí Jonas Vingegaard

Po úvodnej horskej etape vedie boj o žltý dres prekvapivo Jay Hindley. Zatiaľ čo Hindley získal náskok pred obomi najväčšími favoritmi Tour, Vingegaardovi sa podarilo aspoň "obmedziť škody" a získal na Pogačara až minútu.
Martin Sarvaš
Viem, že Tadej sa nikdy nevzdáva. Bude to boj až do Paríža, hovorí Jonas Vingegaard

Jay Hindley vyhral po 20 km sóle prvú horskú etapu Tour de France 2023, obliekol sa do žltého dresu lídra celkovej klasifikácie a získal výrazný náskok pred Jonasom Vingegaardom aj Tadejom Pogačarom.

Jonas Vingegaard stratil na Hindleyho v cieli piatej etapy 34 sekúnd a Tadej Pogačar zaostal o 1:38 minúty.

V celkovom hodnotení má Hindley 47-sekundový náskok pred Vingegaardom, tretí Gulio Ciccone zaostáva o 1:03 minúty a Tadej Pogačar má na šiestom mieste stratu 1:40 minúty.

Vingegaard: Bude to boj až do Paríža

„Na začiatku etapy sme chceli niekoho vo vedúcej skupine, a dostali sa tam až traja, čo bolo ešte lepšie. Odviedli skvelú prácu. Sami sme nemuseli jazdiť v pelotóne,“ povedal Vingegaard v rozhovore po piatej etape.

„V poslednom stúpaní som sa cítil dobre. Povedal som Seppovi Kussovi, aby zrýchlil a potom som zaútočil.“

Pogačar medzitým nevudržal tempo a počkal na prenasledujúcu skupinu, ktorá dorazila do cieľa o viac minútu za Vingegaardom: „Vtedy som to nevedel. Cítil som sa dobre a v takej chvíli sa pozerám len na seba. Potom skúsim zaútočiť. Ale viem, že Tadej sa nikdy nevzdáva. Bude to bitka až do Paríža.“

 

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu