Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Únik „ukradol“ šprintérom etapu na Tour de France, v šprinte vyhral Kasper Asgreen

V 18. etape skončili v šprinte štvorčlenného úniku na druhom a treťom mieste Pascal Eenkhoorn a Jonas Abrahamsen. V šprinte pelotónu bol najrýchlejší Jasper Philipsen, ktorý skončil štvrtý. Peter Sagan prešiel cieľom na 15. mieste.
Martin Sarvaš
Únik „ukradol“ šprintérom etapu na Tour de France, v šprinte vyhral Kasper Asgreen

18. etapa Tour de France 2023

 

  • Moûtiers → Bourg-en-Bresse
  • Profil: rovinatá
  • Dĺžka: 184,9 km
  • Prevýšenie: 1216 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 44,9 km/h
  • Víťaz: Kasper Asgreen (Soudal-QuickStep)

Kasper Asgreen (Soudal-QuickStep) vyhral 18. etapu Tour de France 2023 po tom, ako sa nečakane podarilo 4-člennému úniku udržať náskok pred pelotónom až do cieľa.

Na druhom mieste skončil Pascal Eenkhoorn (Lotto Dstny) a tretí prešiel cieľovou čiarou Jonas Abrahamsen (Uno-X).

Pascal Eenkhoorn sa pripojil k trojčlennému úniku až 65 km pred cieľom. Jeho prvý pokus dostať sa do úniku za tímovým kolegom Victorom Campenaertsom.80 km pred cieľom nebezpečným spôsobom zablokoval Philipsen, ale o 15 km neskôr sa mu podarilo odtrhnúť z pelotónu, ktorý mal len malý 40-sekundový náskok pred únikom.

Veľmi dôležitú úlohu pre prvé etapové víťazstvo tímu Soudal-QuickStep na Tour 2023 zohrali Julian Alaphilippe a Tim Declercq, ktorí narušovali vysoké tempo pelotónu v snahe dobehnúť štvoricu na čele.

Pelotón sa tesne priblížil k jazdcom z úniku tesne pred cieľom, avšak Asgreen načasoval ideálne svoj šprint a spolu s Eenkhoornom aj Abrahamsenom sa im podarilo udržať náskok až do cieľa.

V šprinte pelotónu bol najrýchlejší držiteľ zeleného dresu a víťaz štyroch etáp Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) pred Madsom Pedersenom (Lidl-Trek) a Ceesom Bolom (Astana Qazaqstan). Peter Sagan (TotalEnergies) prešiel cieľom na 15. mieste.

Situácia v celkovej klasifikácii sa nezmenila a Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) vedie so suverénnym náskokom 7:35 min pred Tadejom Pogačarom (UAE Emirates) a tretí Adam Yates zaostáva o 10:45 min.

Záverečný kilometer 18. etapy Tour de France 2023

Výsledky 18. etapy Tour de France 2023

Aktuality

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Zavrieť reklamu