Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Wout Poels vyhral po 10 km sóle 15. etapu Tour de France, Vingegaard zvládol všetky útoky Pogačara

Wout Poels zvíťazil z úniku na vrchole stúpania Saint-Gervais Mont-Blanc pred druhým Woutom van Aertom a tretím Mathieu Burgaudeauom.
Martin Sarvaš
Wout Poels vyhral po 10 km sóle 15. etapu Tour de France, Vingegaard zvládol všetky útoky Pogačara

15. etapa Tour de France 2023

 

  • Les Gets les Portes du Soleil → Saint-Gervais Mont-Blanc
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 179 km
  • Prevýšenie: 4483 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 38,3 km/h
  • Víťaz: Wout Poels (Bahrain Victorious)

Wout Poels (Bahrain Victorious) si pripísal svoje prvé etapové víťazstvo na pretekoch Grand Tour v náročnej alpskej horskej 15. etape Tour de France 2023.

Poels bol v závere v úniku s Woutom van Aertom (Jumbo-Visma) a Marcom Solerom (UAE Emirates) a o svojom triumfe rozhodol v záverečnom stúpaní Saint-Gervais Mont-Blanc, v ktorom zaútočil 10,8 km pred koncom a do cieľa prišiel osamote.

S dvojminútovou stratou skončil na druhom mieste Van Aert a tretí prešiel cieľom tímový kolega Petra Sagana z TotalEnergies Mathieu Burgaudeau, ktorému sa v závere podarilo predbehnúť ešte niekoľko jazdcov z úniku.

Skupina s hlavnými favoritmi celkovej klasifikácie vošla do cieľového kopca s viac ako 6-minútovou stratou. Tadej Pogačar (UAE Emirates) sa v závere skúšal viacerými útokmi zbaviť Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma) v žltom drese, ale dánsky pretekár nemal problémy udržať tempo a do cieľa prišli spolu.

Pred dňom voľna má Vingegaard v celkovom hodnotení 10-sekundový náskok pred Pogačarom a tretí Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers) zaostáva o 5:21 minúty.

V úvode etapy spôsobil hromadný pád nezodpovedný divák, ktorý mal do cesty vystrčenú ruku s telefónom a trafil hlavného horského domestika tímu Jumbo-Visma zrazil Seppa Kussa. Najhoršie skončil jeho spolujazdec Nathan Van Hooydonck, ktorý si pri páde nepríjemne udrel hlavu, no po kontrole doktormi v pretekoch zatiaľ pokračuje.

</p> <h3>Záverečný kilometer 15. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 15. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu