Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Wout Poels vyhral po 10 km sóle 15. etapu Tour de France, Vingegaard zvládol všetky útoky Pogačara

Wout Poels zvíťazil z úniku na vrchole stúpania Saint-Gervais Mont-Blanc pred druhým Woutom van Aertom a tretím Mathieu Burgaudeauom.
Martin Sarvaš
Wout Poels vyhral po 10 km sóle 15. etapu Tour de France, Vingegaard zvládol všetky útoky Pogačara

15. etapa Tour de France 2023

 

  • Les Gets les Portes du Soleil → Saint-Gervais Mont-Blanc
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 179 km
  • Prevýšenie: 4483 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 38,3 km/h
  • Víťaz: Wout Poels (Bahrain Victorious)

Wout Poels (Bahrain Victorious) si pripísal svoje prvé etapové víťazstvo na pretekoch Grand Tour v náročnej alpskej horskej 15. etape Tour de France 2023.

Poels bol v závere v úniku s Woutom van Aertom (Jumbo-Visma) a Marcom Solerom (UAE Emirates) a o svojom triumfe rozhodol v záverečnom stúpaní Saint-Gervais Mont-Blanc, v ktorom zaútočil 10,8 km pred koncom a do cieľa prišiel osamote.

S dvojminútovou stratou skončil na druhom mieste Van Aert a tretí prešiel cieľom tímový kolega Petra Sagana z TotalEnergies Mathieu Burgaudeau, ktorému sa v závere podarilo predbehnúť ešte niekoľko jazdcov z úniku.

Skupina s hlavnými favoritmi celkovej klasifikácie vošla do cieľového kopca s viac ako 6-minútovou stratou. Tadej Pogačar (UAE Emirates) sa v závere skúšal viacerými útokmi zbaviť Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma) v žltom drese, ale dánsky pretekár nemal problémy udržať tempo a do cieľa prišli spolu.

Pred dňom voľna má Vingegaard v celkovom hodnotení 10-sekundový náskok pred Pogačarom a tretí Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers) zaostáva o 5:21 minúty.

V úvode etapy spôsobil hromadný pád nezodpovedný divák, ktorý mal do cesty vystrčenú ruku s telefónom a trafil hlavného horského domestika tímu Jumbo-Visma zrazil Seppa Kussa. Najhoršie skončil jeho spolujazdec Nathan Van Hooydonck, ktorý si pri páde nepríjemne udrel hlavu, no po kontrole doktormi v pretekoch zatiaľ pokračuje.

Záverečný kilometer 15. etapy Tour de France 2023

Výsledky 15. etapy Tour de France 2023

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu