Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Poradňa

Recepty z Tour de France: Merlúza so zelenou omáčkou

Recepty Jonathana Harris-Bassa vždy zodpovedajú regiónu, ktorým práve prechádza etapa Tour.
Martin Sarvaš

Jonathan Harris-Bass je okrem komentátora na Eurosporte aj vášnivým kuchárom a počas Tour de France sa každý deň delí o svoje recepty.

Recepty 46-ročného Brita vždy zodpovedajú regiónu, ktorým práve prechádza etapa Tour.

Druhá Tour de France prechádzala španielskym Baskickom, a tak si Harris-Bass pripravil recept na merlúzu (ryba) so zelenou omáčkou.

Ingrediencie

  • 2 kusy merlúzy európskej (alebo inej bielej ryby)
  • 1 zväzok petržlenu (plochý alebo kučeravý list)
  • 1 lyžica kapary
  • 1 strúčik cesnaku
  • 1 sušená čili
  • 3 lyžice rybieho vývaru
  • Soľ a korenie

Pozrite si tiež

Postup

  • Ak chcete pripraviť zelenú omáčku salsa verde, vložte uvedené ingrediencie do mixéra alebo kuchynského robota a krátkymi impulzami rozmixujte tak, aby bola omáčka príliš tekutá.
  • Rozohrejte panvicu a pridajte trochu oleja; na panvici roztlačte strúčik cesnaku a keď začne prskať, pridajte rybu a za častého otáčania varte 6 – 8 minút.
  • Podávajte so zemiakovou kašou a štedro polejte so zelenou omáčkou.

Jonathan Harris-Bass hovorí svoje recepty počas priamych prenosov na Eurosporte a následne ich zverejní aj na svojom instagrame @jhbfoodiecyclist.

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu