Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Messi dostal bicykel od tímu Sky

Futbalová hviezda FC Barcelona Lionel Messi je známym fanúšikom cyklistiky a tento týždeň dostal darček v podobe nového bicykla a dresu od profesionálneho tímu Sky. Argentínčan má na modeli Dogma F8 aj svoju prezývku a číslo dresu.
Biker
Messi dostal bicykel od tímu Sky

Model Dogma F8 od firmy Pinarello, ktorý využíva aj úradujúci víťaz Tour de France Chris Froome, priniesli 28-ročnému Argentínčanovi do tréningového centra „blaugranas“ šéf Sky Dave Brailsford a prezident talianskej spoločnosti Fausto Pinarello.

Štvornásobný najlepší futbalista sveta má na novom bicykli aj vlastné lakovanie, na hornom ráme, sedlovej trubke a vidlici má vyobrazenú prezývku a číslo dresu „Leo 10“.

Pri odovzdávaní bicykla boli aj Messiho spoluhráči Neymar, Dani Alves a Luis Suárez.

Rodák z Rosaria sa však nemohol povoziť na svojom novom stroji, pretože laboruje so zraneným kolenom.

Informoval server cyclingnews.com.

Aktuality

14:16 Tadej Pogačar ani Jonas Vingegaard sa nezúčastnia na pretekoch Vuelta a España 2024.

Aj keď by Pogačar mohol získať všetky tri tituly z pretekov Grand Tour v jednom roku, čo sa doposiaľ ešte nikomu nepodarilo, chce si oddýchnuť a ďalším najväčším cieľom bude zisk dúhového dresu majstra sveta.

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Zavrieť reklamu