Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 1. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie z úvodnej etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

Úvodná etapa Tour de France 2023 priniesla skutočne veľa zaujímavých súbojov, či už medzi šprintérmi na prémiách, alebo medzi jazdcami, ktorí idú po žltom drese, vrátane Tadeja Pogačara a Jonasa Vingegaarda.

Ani jeden z nich však prvú etapu nevyhral a víťazom sa stal Pogačarov tímový kolega z UAE Emirates Adama Yates, ktorý sa dostal v závere do vedenia s bratom Simonom.

Peter Sagan síce nebojoval o víťazstvo v náročnej kopcovitej etape, ale ukázal, že chce skúsiť bojovať o zelený dres, keď sa na šprintérskej prémii zapojil do šprintu, v ktorom skončil z pelotónu druhý so ziskom deviatich bodov. Najviac bodov si rozdeľovala pätica jazdcov v úniku.

Adam Yates sa dostal do vedenia celkového hodnotenia i súťaže šprintérov, ale v zelenom drese bude v druhej etape Simon Yates, ktorý je na druhom mieste v bodovacej súťaži. Vrchársku súťaž vedie Neilson Powless, ktorý získal päť bodov na vrchárskych prémiách.

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu