Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 1. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie z úvodnej etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

Úvodná etapa Tour de France 2023 priniesla skutočne veľa zaujímavých súbojov, či už medzi šprintérmi na prémiách, alebo medzi jazdcami, ktorí idú po žltom drese, vrátane Tadeja Pogačara a Jonasa Vingegaarda.

Ani jeden z nich však prvú etapu nevyhral a víťazom sa stal Pogačarov tímový kolega z UAE Emirates Adama Yates, ktorý sa dostal v závere do vedenia s bratom Simonom.

Peter Sagan síce nebojoval o víťazstvo v náročnej kopcovitej etape, ale ukázal, že chce skúsiť bojovať o zelený dres, keď sa na šprintérskej prémii zapojil do šprintu, v ktorom skončil z pelotónu druhý so ziskom deviatich bodov. Najviac bodov si rozdeľovala pätica jazdcov v úniku.

Adam Yates sa dostal do vedenia celkového hodnotenia i súťaže šprintérov, ale v zelenom drese bude v druhej etape Simon Yates, ktorý je na druhom mieste v bodovacej súťaži. Vrchársku súťaž vedie Neilson Powless, ktorý získal päť bodov na vrchárskych prémiách.

Aktuality

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Zavrieť reklamu