Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Som za autom, dáte mi banán? Vypočujte si, ako tímy komunikujú s jazdcami na Tour de France

Po prvýkrát je na Tour de France verejne dostupná komunikácia medzi jazdcami a tímami.
Martin Sarvaš
Som za autom, dáte mi banán? Vypočujte si, ako tímy komunikujú s jazdcami na Tour de France

„Som za autom, dáte mi banán?,“ hovorí jeden z jazdcov tímu Bahrain Victorious do vysielačky v zázname, ktorý organizátori zverejnili po úvodnej etape Tour de France 2023.

Na Tour de France je po prvýkrát verejne dostupná komunikácia medzi jazdcami a športovými riaditeľmi a počas priamych prenosov tak môžete počuť aj rozhovory či pokyny, ktoré dostávajú pretekári z tímových áut.

Na oficiálnych sociálnych sieťach Tour de France po víťazstve Adama Yatesa prvej etapy zverejnili krátke rozhovory štyroch tímov.

Komunikáciu jazdcov s tímom v aute si môžete vypočuť tu:

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu