Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Prezentácia všetkých tímov a jazdcov na Tour de France 2023 (foto&video)

Tour de France 2023 sa začína už 1. júla a v úvodnej etape v Bilbau odštartuje dohromady 176 pretekárov z 22 tímov.
Martin Sarvaš
Prezentácia všetkých tímov na Tour de France 2023. Foto: Tour de France

Pozrite si tiež

Tour de France 2023 sa začína už 1. júla a v úvodnej etape v Bilbau odštartuje dohromady 176 pretekárov z 22 tímov.

Na Tour nebude chýbať ani sedemnásobný víťaz zeleného dresu Peter Sagan, ktorý sa bude snažiť o výhry v jednotlivých etapách. Sagan bude na Tour de France poslednýkrát, keďže po sezóne 2023 plánuje ukončiť kariéru v profesionálnom pelotóne.

Na štarte nechýba ani obhajca titulu z minulého roku Jonas Vingegaard či víťaz predošlých dvoch ročníkov – Tadej Pogačar. Budú mať však veľmi silnú konkurenciu v jazdcoch ako Mattias Skjelmose, Mikel Landa, David Gaudu, Enric Mas či Jai Hindley.

Prezentácia všetkých tímov a jazdcov na Tour de France 2023:

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu