Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Contador sa nikdy nezmieril s odobratím titulov

Španielsky cyklista Alberto Contador ráta medzi svoje osobné úspechy aj dva triumfy, o ktoré prišiel pre doping. Tvrdí, že dva triumfy, o ktoré prišiel pre doping získal v súlade s pravidlami fair-play.
Biker

„Získal som ich poctivo a čestne,“ cituje slová jazdca agentúra DPA. Contador prišiel po pozitívnom teste na zakázaný clenbuterol o trofeje z Tour de France 2010 a Gira d’Italia 2011. Jazdec však trvá na svojej nevine a pozitívny test majú podľa jeho slov na svedomí kontaminované steaky. Španiel považuje súčasnú cyklistiku za čistejšiu, ako v čase začiatkov jeho profesionálnej kariéry. „Dnešný antidopingový systém neumožňuje podvádzať, bola by to samovražda,“ tvrdí.

Aktuality

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Včera 10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

25.05.2024 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

24.05.2024 Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.

24.05.2024 Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia.

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.

Zavrieť reklamu