Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Horské

One-Forty: Enduro a trailová zábava

Nový model ONE-FORTY (2018) je moderný koncept celoodpruženého bicykla s ľahkým hliníkovým rámom a zdvihom 140 mm, perfektný všestranný bicykel na náročné trailové a enduro jazdenie.
Biker

Vybavený je najmodernejšími technológiami, ako Trunnion Mount štandard uchytenia tlmiča, Boost osky kolies, vnútorné vedenie káblov, ktoré sú uchytené tak, aby počas jazdy neklepali a samozrejmosťou je aj teleskopická sedlovka. ONE-FORTY je navrhnuté pre prevody 1x s ich jednoduchosťou a odolnosťou. Zároveň je vďaka nim možné ponechať zadnú stavbu krátku, čo prispieva ku skvelej obratnosti a hravosti bicykla.

Vďaka kompaktnému úchytu tlmiča Trunnion Mount s väčším zdvihom piestu spolu so systémom odpruženia Float Link je odpruženie veľmi citlivé a pohlcuje tak všetky nerovnosti. Odpruženie je ešte podporené rozmernými plášťami šírky až 2,6″, ktoré poskytujú výborný grip a trakciu. ONE-FORTY je preto pripravené na akúkoľvek výzvu, pred ktorú ho postavíte.

Viac info: www.merida.sk

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu