Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Birell Bikefest 2023: Harriet Burbidge-Smith a Martin Lébl vyhrali nočný dual slalom na Bikefeste (+galéria)

Austrálska hviezda Harriet Burbidge-Smith ovládla preteky v dual slalome. Prekvapenie sa nekoná. V mužoch tradične rýchlo. Najrýchlejším bol opäť Martin Lébl.
Matúš Bušík
Birell Bikefest 2023: Harriet Burbidge-Smith a Martin Lébl vyhrali nočný dual slalom na Bikefeste (+galéria)

Fantasticky, ako vždycky! Perfektná atmosféra zo slopestylu sa presunula o niečo vyššie na kopec, kde sme boli svedkami nočného dual slalomu. Diváci hecovali pretekárov, ktorí postupne strácali pud sebazáchovy a všetko vyvrcholilo veľkým finále!

Kálnický kopec je od rána zaplnený fanúšikmi a tak to ostalo až do posledných sobotných pretekov. Atraktívna disciplína kde v dvoch takmer identických tratiach súťažia tí najrýchlejší jazdci. Rýchlejší postupuje a takto to ide až do konca a my spoznáme víťaza.

Diváci šalejú a všade je prítomný krik a hukot motorových píl. Všetci sa smejú, bavia a hulákajú, až na pár výnimiek odetých v cyklistikcom oblečení a chráničoch.

Práve kvôli nim sú všetci na kopci vo vytržení.  Preteky odštartovali o 19:00 kvalifikáciou, z ktorej do finálových jázd postúpili tí najrýchlejší.

Do finále v ženskej kategórii postúpila Harriet Burbidge-Smith a Natali Budner. Harriet bola najväčšou favoritkou pretekov a podarilo sa jej to potvrdiť a vo finále zvíťazila.

V súboji o tretie miesto sa stretli Slovenka Zuzana Brieniková a Lena Bauer z Rakúska. Na obrovskú radosť divákov sa Zuzane podarilo vyhrať a odnesie si bronz.

Foto: Max Čistý

Publikum išlo vybuchnúť, videli sme jazdcov na babetách a niekoľko mexických vĺn.

V mužoch sa najrýchlejšou jazdou prezentoval Martin Lebl, ktorý to tu pozná a v Kálnici nevyhral po prvýkrát. Vo finále porazil Krysztofa Kaczmarczyka z Poľska.

Foto: Max Čistý

V malom finále súboj dopadol rovnako dobre pre Slovensko. Oliver Gombala v ňom porazil Rakúšana Hannesa Slavik.

Po poslednej jazde vtrhol na trať dav rozvášnených fanúšikov, bežali zbesilo dole a prenasledoval ich ohromný hluk. Tieto preteky fakt stáli zato!

 

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu