O tom, že oslavovať víťazstvo sa má až po prejdení cieľovej čiary sa tentokrát presvedčila Lorena Wiebes, ktorá zdvihla ruky z riadidiel priskoro.

Marianne Vos (Visma-Lease a Bike) vyhrala Amstel Gold Race, v záverečnom šprinte perfektne predhodila svoj bicykel a porazila Lorenu Wiebes (SD Worx-Protime). Tretia skončila Ingvild Gåskjennová (Liv-AlUla-Jayco).

Preteky boli poznačené nehodou policajnej motorky a po 46 km boli zastavené. Po hodinovej prestávke nasledovala neutralizovaná jazda a pretekárky do cieľa čakali ešte tri záverečné okruhy s úsekmi Geulhemmerberg, Bemelerberg a Cauberg.

V záverečnom šprinte vyzerala najlepšie Lorena Wiebes, avšak začala oslavovať priskoro:

Marianne Vos po pretekoch povedala: „Lorena Wiebes a ja sme sa dostali do boxu na ľavej strane a skutočne som si myslela, že už sa odtiaľ nedostaneme. Lorena však našla medzeru, no začala oslavovať príliš skoro. Uvedomila som si, že mám väčšiu rýchlosť, tak som si povedala, že by to mohlo vyjsť. Je to smola pre Lorenu, ale so svojím víťazstvom som naozaj spokojná.“