Tím EF Education predstavil štýlovú retro edíciu oblečenia pre monument Okolo Flámska.

Dresy s čierno-bielym dizajnom a ružovými doplnkami budú mať na sebe pretekári tímu EF Education-EasyPost a pretekárky EF Education-Cannondale na monumente Okolo Flámska.

Výrobca cyklistického oblečenia Rapha predstavila v spolupráci s tímom EF Education-EasyPost resp. EF Education-Cannondale špeciálnu kolekciu oblečenia „Flandrien“, ktorá odkazuje na monument Okolo Flámska, a práve na týchto pretekoch vymenia svoje ružové dresy za čierno-biele oblečenie v minimalistickom retro dizajne.

Súprava oblečenia, ktorá je súčasťou kampane k 20. výročiu značky Rapha, „Past Forward“, je výrazný odklon od zvyčajných ružových farieb EF Education a namiesto toho tvorí základ dresu a šortiek čierna farba s bielymi a ružovými akcentmi okolo log sponzorov.

Zvyčajný typ písma EF Education bol nahradený fontom pripomínajúcim ikonický retro dres Molteni, zatiaľ čo farebnosť súpravy sa približuje k veľmi obľúbenému dresu Rapha Condor, ktorý značka uviedla na trh v roku 2015.

09:47 Video: Christian Arehart skočil prvý quad backflip na MTB a už o pár dní ho môžete stretnúť na Bikefeste!

Mladý jazdec z Ameriky sa zapísal do histórie MTB a najmä disciplíny slopestyle veľkými písmenami. Podarilo sa mu ako prvému na svete ustáť quad backflip (štvorité salto vzad) na horskom bicykli. Christian Arehart sa už v minulom roku predstavil na Bikefeste a patril k najviac party ľuďom na kopci. Tento rok ho v Kálnici uvidíme znova a medzičasom sa z neho stala svetová hviezda.

Včera 17:40 Pogačar útočil na šprintérov, ale napokon bol v tretej etape Giro d’Italia najrýchlejší Tim Merlier.

Merlier zvíťazil v hromadnom šprinte pred Jonathanom Milanom a Biniamom Girmayom.

Včera 15:02 Skvelú formu v úvode sezóny potvrdil Denis Kohút, ktorý vyhral prvé kolo Slovenského pohára v zjazde na Košútke.

Prvý pretekársky víkend majú za sebou aj slovenskí zjazdári. V bikeparku Košútka neďaleko Hriňovej sa cez víkend odjazdilo prvé kolo slovenského pohára v zjazde. V ženskej kategórii bola najrýchlejšou pretekárkou Vanesa Petrovská.

Včera 12:37 Fotogaléria: Najlepšie zábery z prvého kola Svetového pohára v zjazde v škótskom Fort William.

Preteky vyhrali úradujúci víťazi svetového pohára z roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni.

Včera 12:19 Vali Höll a Loic Bruni zahájili sezónu svetového pohára v zjazde víťazstvom na trati vo Fort William.

Víťazi celkového hodnotenia svetového pohára v roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni vstúpili do zjazdovej sezóny víťazne na tradičnej trati v škótskom Fort William. Zatiaľ čo v ženskej elitnej kategórii to bol tesný súboj, Bruni deklasoval konkurenciu takmer o 2 sekundy.