Štybarovi nepredĺžia zmluvu v Quick-Stepe: Určite chcem pokračovať v pretekaní.

36-ročný český špecialista na klasiky bol v belgickom tíme 12 rokov. Víťaz Strade Bianche z roku 2015 však v posledných dňoch ukázal, že má stále výbornú formu, keď skončil druhý na klasike Okolo Leuvenu. (Het Nieuwsblad)

Štybarovi nepredĺžia zmluvu v Quick-Stepe: Určite chcem pokračovať v pretekaní

„Povedali mi, že už s nimi nemôžem podpísať zmluvu. Určite však chcem pokračovať v pretekaní, pretože v posledných dvoch rokoch to nebolo dosť dobré.“

„Či je záujem? To je otázne vzhľadom na môj vek a zdravotné problémy, ktoré som mal. V tomto zmysle nie je toto druhé miesto [Okolo Leuvenu] bezvýznamné.“

„Sezónu ukončím s maximálne štyridsiatimi dňami na pretekoch, čo je málo. Preto chcem budúcu zimu jazdiť aj cyklokros. Stále však zostáva mojím hlavným cieľom cesta, pretože tam som ešte nejaké ciele nedosiahol,“ dodal Štybar.

Quick-Step posilnia Merlier, Hirt a Pedersen

Do tímu, ktorý sa bude v sezóne 2023 nazývať Soudal – Quick Step, prichádza trojica Tim Merlier, Jan Hirt a Casper Pedersen.

Skúsený Hirt prichádza po najlepšej sezóne svojej kariéry v Intermarché-Wanty-Gobert. Čech vyhral preteeky Okolo Ománu na začiatku sezóny a potom vyhral etapu v poslednom týždni Gira. Hirt predtým pretekal za CCC a Astanu a jeho príchod ešte viac posilnil podporu vrchárskych ambícií okolo Remca Evenepoela.

Pozrite si tiež

Merlier prichádza z tímu Alpecin-Deceuninck a zaplní miesto pre šprintéra, ktoré uvoľnil Mark Cavendish, ktorý tím opustí na konci sezóny. Spolu s Fabiom Jakobsenom budú šprintérskymi lídrami tímu.

Dvadsaťdeväťročný Merlier vyhral tento rok belgický národný titul, ako aj preteky Classic Brugge-De Panne, Nokere Koerse a etapu na Tirreno-Adriatico. V minulej sezóne získal etapové víťazstvá na Tour aj Giro d’Italia, no v roku 2022 na Grand Tour nepretekal.

Casper Pedersen je víťazom Paris-Tours z roku 2020. Dán je súčasťou tímu DSM od roku 2019, predtým pretekal za Aqua Blue Sport. Bude hrať úlohu v šprintérskom vlaku QuickStepu.