Sledujte naživo: Súboj Wouta van Aerta, Toma Pidcocka a ďalších na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad.

Van Aert je najväčším favoritom, no bude mať proti sebe Pidcocka a viacero veľkých talentov ako mladý 21-ročný belgický talent Arnaud De Lie, šprintér Jasper Philipsen, Matej Mohorič či Julian Alaphilippe.

Tím Jumbo-Visma na Omloop Het Nieuwsblad 2023. Foto: Jumbo-Visma

Trasa Omloop Het Nieuwsblad v roku 2024 má dĺžku 202,2 km, celkové prevýšenie 1607 m a obsahuje 11 sektorov s dlažobnými kockami.

Preteky vysiela naživo v sobotu 24. februára Eurosport na ich online platforme a v televízii bude na stanici Eurosport 2 od 13:30 hod.

Minulý rok vyhral Omloop Het Nieuwsblad po 16 km sóle Dylan van Baarle, ktorý je na štarte spolu s tímovým kolegom a najväčším favoritom Woutom van Aertom, ktorý vyhral belgickú klasiku v roku 2022 po 13 km sóle.

Najväčší favoriti Omloop Het Nieuwsblad 2024

• Wout van Aert (Team Visma | Lease a Bike)
  • Jasper Philipsen (Alpecin – Deceuninck)
  • Arnaud De Lie (Lotto Dstny)
  • Matej Mohorič (Bahrain – Victorious)
  • Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers)
  • Christophe Laporte (Team Visma | Lease a Bike)
  • Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan)
  • Stefan Küng (Groupama – FDJ)
  • Julian Alaphilippe (Soudal – Quick Step)

Omloop Het Nieuwsblad sú prestížne jednodňové preteky, ktoré sa konajú v Belgicku. Prvýkrát sa uskutočnili v roku 1945 a symbolizujú začiatok jarných klasík s náročnou trasou, ktorá zahŕňa množstvo krátkych, strmých kopcov a dlažobných úsekov charakteristických pre flámsky región.

Pretekári musia čeliť nielen náročnému terénu, ale často aj nepredvídateľným poveternostným podmienkam, ktoré môžu zahŕňať vietor, dážď a niekedy dokonca aj sneh, čo vyžaduje nielen fyzickú silu, ale aj taktickú zručnosť.

Omloop Het Nieuwsblad je tak nielen testom odolnosti a schopnosti cyklistov prekonávať nástrahy flámskych ciest, ale aj významnou súčasťou cyklistického kalendára, ktorá každoročne priláka elitných pretekárov a fanúšikov cyklistiky z celého sveta.