Pauline Ferrand Prevot a Samuel Gaze sú noví majstri sveta v disciplíne cross-country short track.

Majstrovstvá sveta v disciplíne cross-country short track vyhrali Francúzka Pauline Ferrand Prevot a Novozélanďan Samuel Gaze.

Francúzska pretekárka Pauline Ferrand Prevot sa stala víťazkou Majstrovstiev sveta v disciplíne cross-country short track vo francúzskom Les Gets.

Zaútočila dve kolá pred koncom pretekov a žiadna z jej súperiek na jej zrýchlenie nedokázala reagovať. Na druhom mieste za ňou do cieľa dorazila Alessandra Keller zo Švajčiarska so stratou 18 sekúnd. Na treťom mieste skončila Gwendalyn Gibson z USA.

V mužskej kategórii bol v napínavom závere najrýchlejší Novozélanďan Samuel Gaze. Ten v poslednom kole predviedol neuveriteľné zrýchlenie, na ktoré dokázali odpovedať iba Chritopher Blevins, Filippo Colombo a  Thomas Litscher.

V nájazde do poslednej technickej pasáže pred cieľom došlo ku kolízii medzi Blevinsom a neskorším víťazom Samuelom Gazeom. Blevins sa ocitol na zemi a prišiel tým o medailové nádeje.

Na druhom mieste do cieľa dorazil Švajčiar Filippo Colombo so stratou 3 sekúnd a tretí skončil jeho krajan Thomas Litscher, ktorý na víťaza stratil 7 sekúnd.

Pád Christophera Blevinsa v poslednej technickej pasáži:

Kompletné výsledky ženských a mužských pretekov v disciplíne cross-country short track: