Mathieu van der Poel vyhral belgickú klasiku a pripísal si prvé víťazstvo v dúhovom drese majstra sveta.

Van der Poel vyhral preteky SUPER 8 Classic, keď v záverečnom šprinte vedúcej päťčlennej skupiny porazil v šprinte Anthonyho Turgisa, Floriana Vermeerscha, Larsa Bovena a Jakoba Fuglsanga.

Mathieu van der Poel sa dostal do 6-členného úniku na viac ako 200 km dlhej belgickej klasike s celkovým prevýšením cez 2000 metrov.

S čerstvým majstrom sveta bol v úniku aj jeho tímový kolega z Alpecin-Deceuninck Gianni Vermeersch, vďaka ktorému mohol Van der Poel ušetriť viac síl a v závere mu ešte rozbiehal šprint.

V šprinte bol napokon Mathieu van der Poel najrýchlejší a v bielo-dúhovom komplete majstra sveta si pripísal svoje prvé víťazstvo. Na druhom a treťom mieste skončili Anthony Turgis a Florian Vermeersch.

„Je to pekné, ale aj nečakané víťazstvo,“ povedal Van der Poel, ktorý pôvodne už v sezóne 2023 neplánoval pretekať na cestnom bicykli a chcel sa sústrediť na horskú cyklistiku.

„Zámerom bolo byť v úniku s Giannim po kopcovej zóne, a to sa podarilo. Musím sa mu poďakovať, pretože toto víťazstvo je na 50 percent jeho. Po druhej kopcovej zóne mi naozaj pomohol, pretože vtedy som už začal strácať výkon.“

„Aj ako skupina sme vedeli, že naozaj musíme ísť naplno, pretože pelotón nebol ďaleko. Jazdil som tu niekoľkokrát a vždy ma pelotón dobehol. Je skvelé, že sa mi podarilo získať prvé víťazstvo v dúhovom drese,“ dodal Van der Poel.