Julian Alaphilippe začal sezónu víťazstvom francúzskej klasiky Faun-Ardèche.

Alaphilippe v závere porazil v šprinte Davida Gaudu, s ktorým išiel na čele od stúpania Saint-Romain-de-Lerps 30 km pred cieľom. Tretí skončil Mattias Skjelmose.

Julian Alaphilippe začal sezónu víťazstvom francúzskej klasiky Faun-Ardèche

Na pretekoch štartoval mladý slovenský talent Martin Svrček, tímový kolega Juliana Alaphilippa zo Soudal-QuickStep, ale preteky nakoniec nedokončil.

Alaphilippe išiel do šprintu z vedúcej pozície, ale dvojnásobný majster sveta mal viac ako dostatočnú rýchlosť na to, aby porazil Gaudua a získal svoje prvé víťazstvo v sezóne 2023. Mathias Skjelmose (Trek-Segafredo) porazil Victora Lafaya (Cofidis) v šprinte o tretie miesto so stratou 31 sekúnd na vedúce duo.

„Je to pocit, ktorý mi chýbal, bol som naozaj odhodlaný vyhrať. V posledných týždňoch som veľa pracoval, aby som tu bol v kondícii,“ povedal Alapahilippe.

„Je to upokojujúce, potvrdzuje to prácu, ktorú som si odtrénoval v posledných týždňoch. Je to len začiatok sezóny a je toho veľa, čo treba urobiť, no je to aj tak trochu úľava,“ dodal 30-ročný Francúz.

Julian Alaphilippe si pripísal 40. profesionálne víťazstvo a zajtra bude štartovať na ďalšej francúzskej klasike Faun Drôme.