Gregor Mühlberger dosiahol prvé víťazstvo po dvoch rokoch v 4. etape Okolo Álp.
Mühlberger si tiež pripísal prvú výhru v drese tímu Movistar, do ktorého prišiel z Bory v roku 2021. Na druhom mieste skončil Torstein Træen a tretí bol len 19-ročný taliansky talent Giulio Pellizzari. V celkovom hodnotení aj naďalej vedie víťaz úvodných dvoch etáp Tao Geoghegan Hart.

Štvrtá etapa začala náročným 15,7-kilometrovým stúpaním s priemerným sklonom 7,3 % Passo Sommo a rýchlo sa vytvoril štrnásťčlenný únik jazdil jasne skoro, v ktorom boli štyria jazdci z tímu Movistaru.
Gregor Mühlberger, Torstein Træen aj Giulio Pellizzari sa oddelili z úniku v záverečnom stúpaní a v šprinte bol najsilnejší Mühlberger.
Pre favoritov celkového hodnotenia to bol relatívne pokojný deň a Tao Geoghegan Hart skončil bezpečne v hlavnom pelotóne, aby si pred piatkovou záverečnou etapou udržal svoj 22-sekundový náskok pred Hughom Carthym.
„Od posledného víťazstva uplynulo veľa času, takže som veľmi šťastný a veľmi vďačný. V poslednom stúpaní som sa zo všetkých síl snažil držať krok s chalanmi. Chapeau mladej rakete z Bardiani, je to super jazdec najmä do budúcnosti, má pred sebou toho ešte veľa. Som šťastný a vďaka tímu to bolo skvelé,“ povedal Mühlberger.
Záver 4. etapy Okolo Álp 2023:
🇦🇹 Gregor Mühlberger wins the sprint and takes his 𝒇𝒊𝒓𝒔𝒕 victory since 2020 in Stage 4 of Tour of the Alps! 🥇@muehlberger_94 | #TouroftheAlps | @Movistar_Team pic.twitter.com/0mJzEZDyt3
— Eurosport (@eurosport) April 20, 2023
Výsledky 4. etapy Okolo Álp 2023
Najnovšie aktuality
Belgický šprintér po náročných dvoch týždňoch konečne prelomil sériu sklamaní a zároveň zdramatizoval súboj o zelený dres.
Sedemnásta etapa nezmenila poradie favoritov na celkové víťazstvo, ale výrazne zdramatizovala bodovaciu súťaž. Mads Pedersen stále vedie po tom, ako získal plný počet bodov na rýchlostnej prémii, avšak po víťazstve Philipsena má už pred Belgičanom len 7-bodový náskok.
Jasper Philipsen sa dočkal triumfu na tohtoročnej Tour de France, keď zvíťazil v hektickej sedemnástej etape po celodennom prenasledovaní jazdcov v úniku. Na druhom mieste skončil Mauro Schmid, tretí finišoval Olav Kooij. Philipsen sa priblížil na rozdiel siedmich bodov k zelenému dresu, ktorý má oblečený Mads Pedersen.
Belgický šprintér uspel v záverečnom šprinte menšej skupiny po tom, ako dobehli sólový pokus Jaspera Stuyvena necelé štyri kilometre pred cieľom.
Jednoduché rady, ako predĺžiť životnosť komponentov a pritom ušetriť peniaze.
Čítať ďalej

Jasper Philipsen po triumfe na Tour de France: Vymazal som si Instagram. Toto víťazstvo ma stálo niekoľko rokov života

Priebežné výsledky Tour de France 2026: Philipsen stráca na zelený dres už iba sedem bodov, Pogačar naďalej vedie

Výsledky 17. etapy Tour de France 2026

Jasper Philipsen sa dočkal výhry po hektickom dni na Tour de France, na zelený dres stráca len sedem bodov

6 tipov od profesionálnych mechanikov, ktoré predĺžia životnosť bicykla a nič nestoja




