Dorian Godon vyhral prvú aj poslednú etapu Okolo Romandie a získal ďalšie víťazstvá pre Decathlon.

Decathlon AG2R La Mondiale zažíva jednu z najlepších sezón v histórii tímu a počas troch mesiacov dosiahli už 12 víťazstiev. Celkovým víťazom pretekov Okolo Romandie sa stal jazdec tímu Ineos Grenadiers Carlos Rodríguez.

Dorian Godon dosiahol na etapových pretekoch Okolo Romandie dve víťazstvá, keď vyhral v záverečnom šprinte prvú aj poslednú etapu.

27-ročný Francúz tak vybojoval pre svoj tím Decathlon AG2R La Mondiale ďalšie dve dôležité výhry, vďaka ktorým zažíva francúzsky tím jednu z najlepších sezón v histórii tímu.

Počas uplynulých troch mesiacov dosiahli jazdci AG2R celkovo 12 výhier, pričom okrem úspechov Godona dosiahol už štyri víťazstvá Benoît Cosnefroy, trikrát vyhral Paul Lapeira, dvakrát Ben O’Connor a raz Aurélien Paret-Peintre.

Celkovým víťazom pretekov Okolo Romandie sa stal jazdec tímu Ineos Grenadiers Carlos Rodríguez, ktorý zvíťazil pred dvojicou tímu Bora Hansgrohe. Druhý Aleksandr Vlasov zaostal za Rodríguezom o sedem sekúnd a tretí Florian Lipowitz o 9 sekúnd.