Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lukáš Kubiš vyhral rakúsku jednorázovku Kirschblütenrennen

Na druhom mieste skončil domáci pretekár Emanuel Zangerle a tretí finišoval Nemec Roger Kluge. Dobrý výkon predviedol aj Slovák Richard Riška, ktorý skončil na siedmom mieste.
Martin Sarvaš
Lukáš Kubiš vyhral rakúsku jednorázovku Kirschblütenrennen

Lukáš Kubiš (Elkov Kasper) pokračuje v skvelých výsledkoch v sezóne 2024 a pripísal si víťazstvo na 170 km dlhej zvlnenej jednorazovke Int. Raffeisenbank Kirschblütenrennen v Rakúsku.

Z klasikárskej trate si odnáša prvé UCI víťazstvo v tomto roku, spojené s pripísaním 40 bodov do medzinárodného rankingu UCI.

„Mali sme štyri veľké 35 km okruhy a dva 15 km, vždy s prejazdom cieľa. Dnes to bolo zozačiatku celkom pokojné a asi v druhom okruhu sa vytvoril únik, kde bola dvojica a mali cez dve minúty,“ opísal preteky Kubiš.

„V poslednom veľkom okruhu sme zredukovali skupinu. Chlapi odrobili neskutočnú robotu a zostalo nás tam možno štyridsať. Ďalej opäť všetko pokrývali a vždy sme boli, kde bolo treba. V prejazde na malé okruhy odišiel v päťke Obdržálek a v skupine ťahal tím Voralrberg.“

„Akonáhle skupinu priblížili, tak jeden zaútočil a do Obdržálkovej skupiny sme došli ešte traja. V poslednom okruhu tam boli nejaké nástupy, ale Obdržálek to krásne všetko pokryl a ja som mohol šprintovať.“

„Do záveru sa taktizovalo, a tak som musel začať šprintovať o niečo skôr, ale vyšlo to. Som nesmierne šťastný a hlavne vďačný celému tímu. Pretože toto je ich víťazstvo a bez pomoci každého by to určite nebolo. Ďakujem!“ opísal priebeh dňa víťaz Lukáš Kubiš.

Výborný záver predviedol aj Richard Riška (ATT Investments). Cieľovú pásku preťal na 7. mieste celkovo, čím získal prvé body UCI medzi mužmi, pričom medzi pretekármi do 23 rokov to bol druhý najlepší výsledok.

Výsledky Lukáša Kubiša v roku 2024

Výsledky Int. Raffeisenbank Kirschblütenrennen 2024

Aktuality

11:39 Video: Mechanik skladá ružový špeciál Colnago V4Rs pre víťaza Giro d’Italia Tadeja Pogačara.

Okrem dvoch časoviek strávil Pogačar všetky etapy na bicykli Colnago V4Rs, ktorý mu v posledných dvoch etapách prispôsobili ružovým dizajnom rámu, aby ladil s ružovým dresom víťaza Gira.

11:31 Víťazný bicykel Giro d’Italia 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne krátkymi kľukami.

Pozrite si detaily a špecifikáciu bicykla Colnago V4Rs Tadeja Pogačara, ktorý mu pomohol k víťazstvu Giro d’Italia.

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Zavrieť reklamu