Carapaz vyhral kráľovskú etapu Okolo Romandie, skvelý výkon predviedol aj Egan Bernal.

Richard Carapaz (EF Education – EasyPost) rozhodol útokom 2,1 km pred vrcholom záverečného 13,8 km dlhého stúpania s priemerným sklonom 6 %, ktorým sa končila štvrtá etapa švajčiarskych pretekov. Druhý skončil Florian Lipowitz (Bora-Hansgrohe), tretí finišoval Carlos Rodríguez (Ineos Grenadiers).

Po víťazstve Richarda Carapaza sa výrazne zmenilo aj poradie v celkovej klasifikácii. Do vedenia sa dostal Carlos Rodríguez, druhý je Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe) so stratou 7 sekúnd a tretí je priebežne víťaz etapy Lipowitz s 9-sekundovou stratou. Juan Ayuso (UAE Emirates) sa posunul z pozície lídra na piate miesto za Ilana Van Wildera (Soudal-QuickStep).

Skvelý výkon predviedol v záverečnom stúpaní aj Egan Bernal (Ineos Grenadiers), ktorý pracoval pre tímového kolegu Rodrígueza a do cieľa prišiel na šiestom mieste, pričom aj v celkovej klasifikácii sa posunul až o 16 miest vyššie, na 10. miesto, so stratou 1:23 min na lídra.

Bol to však mladý 23-ročný Nemec Florian Lipowitz, ktorý predviedol nečakane silný útok 3,2 km pred cieľom a tempo s ním udržali len Rodríguez a Carapaz.

Po zrýchlení Richarda Carapaza išli Lipowitz a Rodríguez spolu, no nemecký cyklista na záverečnej rovinke ešte predviedol silný šprint, ale Carapazovi nakoniec náskok stačil na 22. profesionálne víťazstvo.