Dizajn nového Scottu Spark RC pripomína všetkých desať jeho titulov majstra sveta, ktoré Nino Schurter dosiahol.

Desaťnásobný majster sveta v cross-country Nino Schurter odhalil, ako bude vyzerať jeho pretekársky špeciál Scott Spark RC v sezóne 2023.

Dizajn nového Scottu Spark RC Nina Schurtera pripomína všetkých desať titulov majstra sveta, ktoré dosiahol 36-ročný Švajčiar počas bohatej kariéry.

Pozrite si aj ďalšie bicykle profesionálnych cyklistov

Špecifikácia N1NO Spark RC

Na svojom novom pretekárskom špreciáli má Nino Schurter to najlepšie, čo trh ponúka.

Rám najnovšieho modelu Scott Scott Spark RC ma integrovaný tlmič so zdvihom 120 mm. Schurter má v špecifikácii najnonvšie elektronické radenie SRAM XX Sl Eagle Transmission AXS, sedlovku RockShox Reverb AXS a štvorpiestové brzdy Level Ultimate Stealth.

Vpredu má vidlicu RockShox SID Ultimate a v ráme je skrytý tlmič RockShox Deluxe Nude. Na 29-palcových kolesách Syncros Silverton Sl má obuté plášte Maxxis Aspen.

Kompletnú špecifikáciu dopĺňa karbónový držiak na fľašu Topeak Fezā, sedlo Syncros Tofino, riadidlá Syncros Fraser iC SL s gripmi Syncros Silicon a cyklopočítač Garmin Edge 840.

• Tmel na bezdušové pneumatiky: Oko Magic Milk High Fiber

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.