Kvíz: Ako dobre poznáte fakty o Tadejovi Pogačarovi?

Viete, akému športu sa venoval predtým, ako začal bicyklovať, koľko váži, akú ma prezývku či kto bol vzorom jedného z najlepších cyklistov súčasnosti?

V akom tíme jazdí Tadej Pgačar?

V ktorom roku začal jazdiť v tíme UAE Emirates?

Koľko rokov má Tadej Pogačar?

Kto bol cyklistickým vzorom pre Tadeja Pogačara?

Na akých známych pretekoch Grand Tour zaznamenal Pogačar svoj prvý väčší úspech? (3. miesto v celkovom poradí)

Na bicykli akej značky jazdí Tadej Pogačar?

Koľkokrát vyhral celkové hodnotenie na Tour de Fance?

Aké dresy okrem žltého získal pri oboch víťazstvách Tour de France ?

Akú medailu získal na LOH v Tokiu?

Aké monumenty vyhral v roku 2021?

Viete, kde býva Tadej Pogačar?

Do ktorého roku má podpísanú zmluvu s UAE?

V tíme UAE Team Emirates je s Pogačarom ešte jeden Slovinec. Viete, ako sa volá?

Akým spôsobom porazil Pogačar Rogliča na Tour de France 2020?

Je Tadej Pogačar najmladším víťazom v histórii Tour de France?

Tadej Pogačar je druhým najmladším víťazom v histórii Tour de France. Najmladším bol francúzsky cyklista Henri Cornet, ktorý vyhral ako 19-ročný Tour de France v roku 1904.

Koľko výhier zaznamenal Pogačar celkovo v profesionálnej kariére?

Ako dobre poznáte fakty o Tadejovi Pogačarovi?

Zdieľajte svoje výsledky s priateľmi

Včera 18:03 Demi Vollering bola najsilnejšia v dojazde do kopca a vyhrala 5. etapu Vuelta España Femenina.

Etapa sa končila 3,2 km dlhým stúpaním Alto del Fuerte Rapitán s priemerným sklonom 8,1 %. Vollering zaútočila necelý kilometer pred koncom a do cieľa prišla sama pred Yarou Kastelijn a Elisou Longo Borghini.

Včera 12:04 Peter Sagan na Giro d’Italia: Jeden z najlepších výkonov v kariére a honba za cyklámenovým dresom.

„Keď sa to konečne upokojilo, začal som hrať mŕtveho chrobáka. Cítil som, že sa mi ide dobre a chcel som sa trochu pohrať s ich hlavami, aby si mysleli, že nevládzem,“ opisuje Peter Sagan desiatu etapu na Gire v roku 2020, ktorú vyhral po 133 km v úniku a 12-kilometrovom sóle.

Včera 11:03 Fox chystá aero kombinézu pre zjazd. Čo sa píše o zjazdovom oblečení v pravidlách UCI?

V pravidlách UCI sa píše, že kombinézy v zjazde nie sú povolené, takže je otázne, či pretekárky a pretekári sponzorovaný Foxom budú môcť používať tieto kombinézy aj na pretekoch.

Včera 10:28 Kristen Faulkner vyhrala po záverečnom úniku 4. etapu Vuelta España Femenina.

Američanka zaútočila 5,8 km pred cieľom a svoje sólo dotiahla úspešne až do cieľa. V šprinte o druhé miesto bola najrýchlejšia Georgia Baker pred dvojicou Marianne Vos a Blanka Vas. Do vedenia celkovej klasifikácie sa posunula Marianne Vos.

Včera 09:09 Maxim Van Gils vyhral v šprinte klasiku Eschborn-Frankfurt.

Na druhom mieste skončil Alex Aranburu a tretí finišoval Riley Sheehan.