Strade Bianche vyhral suverénne Wout van Aert, Štybar skončil šiesty

25-ročný belgický cyklista vyhral po záverečnom 10-kilometrovom sólo úniku. Peter Sagan o popredné priečky nebojoval.

Wout van Aert z tímu Jumbo-Visma sa stal víťazom prvých veľkých pretekov Strade Bianche po reštarte cyklistickej sezóny 2020.

Wout van Aert nastúpil do sólo úniku viac ako 10 km pred koncom a do cieľa prišiel s polminútovým náskokom.

25-ročný belgický cyklista si konečne pripísal víťazstvo po tom, ako v predošlých dvoch ročníkoch skončil na treťom mieste.

Na druhom mieste skončil Davide Formolo (UAE Team Emirates) a tretí prešiel cieľom tímový kolega Petra Sagana Max Schachmann (Bora-Hansgrohe).

Do boja o popredné priečky sa Peter Sagan nezapojil. Výborný výsledok však vybojoval český cyklista Zdeněk Štybar, ktorý skončil na šiestom mieste. Štybar spočiatku pracoval pre tímového kolegu z Deceuninck-Quickstep Juliana Alaphilippa, avšak Francúzovi chýbali sily.