Mathieu van der Poel vyhral belgickú klasiku a pripísal si prvé víťazstvo v dúhovom drese majstra sveta.
Van der Poel vyhral preteky SUPER 8 Classic, keď v záverečnom šprinte vedúcej päťčlennej skupiny porazil v šprinte Anthonyho Turgisa, Floriana Vermeerscha, Larsa Bovena a Jakoba Fuglsanga.
Mathieu van der Poel sa dostal do 6-členného úniku na viac ako 200 km dlhej belgickej klasike s celkovým prevýšením cez 2000 metrov.
S čerstvým majstrom sveta bol v úniku aj jeho tímový kolega z Alpecin-Deceuninck Gianni Vermeersch, vďaka ktorému mohol Van der Poel ušetriť viac síl a v závere mu ešte rozbiehal šprint.
V šprinte bol napokon Mathieu van der Poel najrýchlejší a v bielo-dúhovom komplete majstra sveta si pripísal svoje prvé víťazstvo. Na druhom a treťom mieste skončili Anthony Turgis a Florian Vermeersch.
„Je to pekné, ale aj nečakané víťazstvo,“ povedal Van der Poel, ktorý pôvodne už v sezóne 2023 neplánoval pretekať na cestnom bicykli a chcel sa sústrediť na horskú cyklistiku.
„Zámerom bolo byť v úniku s Giannim po kopcovej zóne, a to sa podarilo. Musím sa mu poďakovať, pretože toto víťazstvo je na 50 percent jeho. Po druhej kopcovej zóne mi naozaj pomohol, pretože vtedy som už začal strácať výkon.“
„Aj ako skupina sme vedeli, že naozaj musíme ísť naplno, pretože pelotón nebol ďaleko. Jazdil som tu niekoľkokrát a vždy ma pelotón dobehol. Je skvelé, že sa mi podarilo získať prvé víťazstvo v dúhovom drese,“ dodal Van der Poel.
Záverečný kilometer pretekov SUPER 8 Classic:
Première victoire avec le maillot de champion du monde pour Mathieu Van der Poel, à la Super 8 Classic ! 🏆 #RTLsports pic.twitter.com/EVuF2vqlnd
— RTL sports (@RTLsportsbe) September 16, 2023
Výsledky pretekov SUPER 8 Classic 2023
🥇 First victory for @mathieuvdpoel in his rainbow jersey. In the final of #super8classic Mathieu and @GVermeersch were part of a small group that sprinted for the win. Congrats, guys!#alpecindeceuninck – 📸 https://t.co/GnatrvJPGI pic.twitter.com/vaXF49NDHY
— Alpecin-Deceuninck Cycling Team (@AlpecinDCK) September 16, 2023
Najnovšie aktuality
Pogačar prešiel záverečné 13,8-kilometrové stúpanie o viac ako minútu rýchlejšie ako Marco Pantani v roku 1995. V devätnástej etape skončil druhý Lenny Martinez a tretí finišoval Richard Carapaz.
Tadej Pogačar zvíťazil na legendárnom vrchu Alpe d’Huez a prekonal 31-ročný rekord Marca Pantaniho. Lenny Martinez skončil druhý, Richard Carapaz finišoval tretí.
Mohorič musel vymeniť svoj bicykel približne 35 km pred cieľom, teda ešte pred cieľovým výjazdom na Alpe d’Huez.
Alpe d’Huez patrí medzi symboly Tour de France aj jej najnáročnejšie stúpania. Čím si však toto lyžiarske stredisko získalo také výnimočné miesto v histórii pretekov?
Richard Carapaz musel vo vysokej rýchlosti prudko zmeniť smer, aby zabránil kolízii s divákom, ktorý sa nepozeral na cestu.
Čítať ďalej

Nezastaviteľný Tadej Pogačar prekonal 31-ročný rekord Pantaniho na Alpe d’Huez a dosiahol piate etapové víťazstvo na Tour de France

Výsledky 19. etapy Tour de France 2026

Alpe d’Huez v desiatich číslach: 21 legendárnych zákrut a rekord, ktorý odoláva už 31 rokov

VIDEO | Fanúšik pózoval na kameru a takmer zrazil Carapaza. Ekvádorčan sa kolízii tesne vyhol a neskôr vyhral etapu Tour de France

Prilba Kali Kru prináša do MTB technológiu z hokeja






