Išlo mi vybuchnúť telo, napuchol som ako žaba, hovorí Peter Sagan po premiére na krátkom okruhu XCC

Sagan po prvýkrát štartoval v disciplíne XCC, ale keďže je zvyknutý na viac vytrvalostné a menej výbušné výkony, na Majstrovstvách sveta skončil až na 37. mieste.
Peter Sagan na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike XCC 2023. Foto: Felipe Cano / Slovenský zväz cyklistiky

Peter Sagan po prvýkrát v kariére štartoval na horskom bicykli v disciplíne na krátkom okruhu XCC.

Pri premiére na Majstrovstvách sveta v Škótsku skončil až na 37. mieste, keďže ako sám priznal, je viac zvyknutý na viac vytrvalostné a menej výbušné výkony.

Majstrom sveta v cross country XCC sa stal už druhý rok po sebe Austrálčan Sam Gaze, striebro získal Francúz Victor Koretzky a tretí prešiel cieľom Brit Tom Pidcock.

Druhý slovenský reprezentant v tejto disciplíne Matej Ulík prišiel do cieľa na 46. mieste.

S Petrom Saganom sa po pretekoch porozprával jeho kamarát a slovenský reprezentant v disciplíne E-MTB Martin Knapec, a poskytol nám nahrávku.

„Ani neviem, čo mám povedať. Odštartoval som a išiel som na plný plyn. Prvé tri kolá si vravím, že musím ešte vydržať tri kolá. Išlo mi vybuchnúť telo. Napuchol som ako žaba. Potreboval som si jedno kolo trochu oddýchnuť,“ povedal zadýchaný Peter Sagan, ale stále s úsmevom na tvári .

„Keď som si trošku ‚orazil‘ a postupne som sa zase dostával do tempa. Ale asi si budem musieť upraviť tréningy na úplne iný druh výkonu ako na cestu, lebo nie som na takéto ‚výbuchy‘ zvyknutý,“ dodal Peter Sagan.

Sagan bude štartovať aj na sobotných pretekoch v horskej cyklistike XCO na Majstrovstvách sveta v Škótsku.