Sledujte naživo Vanesu Petrovskú na pretekoch Svetového pohára v zjazde v Lenzerheide.

Dnes poobede absolvujú finálové jazdy juniori a juniorky, medzi ktorými preteká aj 18-ročná slovenská zjazdárka Vanesa Petrovská. Priamy finále junioriek vysiela online Eurosport od 13:10 hod a od 13:45 hod sú na programe preteky juniorov.

Na Svetovom pohári v zjazde v Lenzerheide pretekajú v mužskej elite dvaja slovenský jazdci Adam Rojček a Denis Kohút. V ženách mala štartovať 18-ročná Simona Kuchyňková, ale z pretekov ju vyradil pád a zranenie počas tréningu.

Program vysielania Svetového pohára v horskej cyklistike, Lenzerheide 2023

Všetky uvedené preteky môžete sledovať naživo cez online platformu Eurosportu alebo GCN+.

• Cross-country XCO – muži elite: 15:00 – 17:30 hod

Včera 15:34 Video: Prvé kolo Slovenského pohára XCO v Drozdove poznačili extrémne podmienky na trati.

Pretekári to vôbec nemali ľahké a počas víkendu sa museli vysporiadať s náročnými podmienkami na trati. Dážď, blato a zima skúšali pretekárov, ktorí to naozaj nemali ľahké. Z víťazstva v elitných kategóriách sa tešili poľskí pretekári Filip Helta a Gabriela Wojtyla. Zo slovenských jazdcov skončili najlepšie Matej Ulík na druhom mieste a Tereza Kurnická, ktorá obsadila 7. priečku.

Včera 11:45 Tadej Pogačar ide na Giro d’Italia v silnej zostave s jasným cieľom vyhrať ružový dres.

Tím UAE Emirates zverejnil zostavu ôsmich jazdcov pre Giro: Tadej Pogačar, Mikkel Bjerg, Felix Grossschartner, Vegard Stake Laengen, Rafal Majka, Juan Sebastián Molano, Domen Novak a Rui Oliveira.

Včera 11:24 Quintanu nazvali „malou zasranou krysou“. Kolumbijčan reaguje na vyjadrenia Gerainta Thomasa a Luka Rowea.

Thomasa a Rowe vyjadrili v podcaste Watts Occurring názor, že Nairo Quintana „by nemal pretekať“. Dôvodom kritiky je jeho pozitívny test na zakázanú látku tramadol na Tour de France 2022.

29.04.2024 Alison Jackson vyhrala v šprinte druhú etapu Vuelta España Femenina, záver poznačili hromadné pády.

Na druhom mieste skončila Blanka Vas (SD Worx – Protime), ktorá sa tiež dostala do vedenia celkovej klasifikácie a tretia finišovala Karlijn Swinkels (UAE ADQ).

29.04.2024 Značka Nike sa stala osobným sponzorom cyklistky Demi Vollering.

„Uvedomujem si svoju úlohu v ženskej cyklistike a ženských športoch všeobecne,“ hovorí o novom partnerstve víťazka Tour de France Femmes.