Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Sedlá

Sedlo: Prologo Proxim W450 Sport

Multi Sector System je označenie, ktoré hovorí o tom, že sedlo je rozdelené do niekoľkých zón, pričom v každej z nich je použitá iná hustota materiálu. Vďaka tomu ide o naozaj pohodlné sedlo.
Hodnotenie: 4.5/5
99
Matúš Bušík
Sedlo: Prologo Proxim W450 Sport

Spoločnosť Prologo uvádza na obale, že sedlo Proxim W450 Sport je primárne určené pre elektrobicykle a na all-mountain jazdenie.

V podstate to znamená, že by malo byť vhodné na všetky disciplíny horskej cyklistiky.

Hmotnosť testovaného modelu je 259 gramov a jeho rozmery sú 250 × 155 mm.

MMS (Multi Sector System) je názov spoločnosti pre technológiu, ktorá sedlo rozdeľuje do niekoľkých zón, pričom každá pozostáva z iných materiálov.

Oblasti pracujú nezávisle a prispôsobujú sa všetkým jazdeckým pozíciám. Na krajoch je sedlo poddajnejšie, čo zabezpečí dostatok flexibility pri šliapaní.

Na nami testovanej verzii Sport pridali výrobcovia 6 mm k hrúbke výplne (hrúbka je 12 mm), čím sa sedlo stalo dostatočne pohodlným a mierne tlmilo aj nárazy a vibrácie.

Jeho tvar a stredová drážka zabezpečujú rovnomerné rozloženie hmotnosti na sedacie kosti.

V zadnej časti má reflexný prvok pre zvýšenie vašej bezpečnosti. Každý jazdec má iné nároky na správne sedlo, keďže jeho výber je do veľkej miery ovplyvnený stavbou tela.

My sme ho počas jedného dňa testovali dvaja a obaja sme s ním boli spokojní. Sedelo sa nám na ňom pohodlne, čo pri prvých jazdách s novým sedlom nemusí byť vždy samozrejmé.

Taktiež sa nám páčili jeho kvalitatívne spracovanie a použité materiály.

www.eurosports.sk

Aktuality

16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Včera 12:57 Slovenské turistické organizácie vyzývajú Národnú radu, aby neblokovali dôležitý zákon o turistických trasách.

Najväčšie turistické organizácie na Slovensku verejnou výzvou apelujú na poslancov Národnej rady SR a žiadajú, aby neblokovali, ale schválili dlho očakávaný a dôležitý zákon o turistických trasách. Zákon je v poslednom čítaní a parlament by sa ním mal zaoberať na júnovej schôdzi.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu