Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Sedlá

Sedlo: Prologo Proxim W450 Sport

Multi Sector System je označenie, ktoré hovorí o tom, že sedlo je rozdelené do niekoľkých zón, pričom v každej z nich je použitá iná hustota materiálu. Vďaka tomu ide o naozaj pohodlné sedlo.
Hodnotenie: 4.5/5
99
Matúš Bušík
Sedlo: Prologo Proxim W450 Sport

Spoločnosť Prologo uvádza na obale, že sedlo Proxim W450 Sport je primárne určené pre elektrobicykle a na all-mountain jazdenie.

V podstate to znamená, že by malo byť vhodné na všetky disciplíny horskej cyklistiky.

Hmotnosť testovaného modelu je 259 gramov a jeho rozmery sú 250 × 155 mm.

MMS (Multi Sector System) je názov spoločnosti pre technológiu, ktorá sedlo rozdeľuje do niekoľkých zón, pričom každá pozostáva z iných materiálov.

Oblasti pracujú nezávisle a prispôsobujú sa všetkým jazdeckým pozíciám. Na krajoch je sedlo poddajnejšie, čo zabezpečí dostatok flexibility pri šliapaní.

Na nami testovanej verzii Sport pridali výrobcovia 6 mm k hrúbke výplne (hrúbka je 12 mm), čím sa sedlo stalo dostatočne pohodlným a mierne tlmilo aj nárazy a vibrácie.

Jeho tvar a stredová drážka zabezpečujú rovnomerné rozloženie hmotnosti na sedacie kosti.

V zadnej časti má reflexný prvok pre zvýšenie vašej bezpečnosti. Každý jazdec má iné nároky na správne sedlo, keďže jeho výber je do veľkej miery ovplyvnený stavbou tela.

My sme ho počas jedného dňa testovali dvaja a obaja sme s ním boli spokojní. Sedelo sa nám na ňom pohodlne, čo pri prvých jazdách s novým sedlom nemusí byť vždy samozrejmé.

Taktiež sa nám páčili jeho kvalitatívne spracovanie a použité materiály.

www.eurosports.sk

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu