Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Juniorka Viktória Chladoňová vyhrala preteky Slovenského pohára XCO katgórie UCI C1 v Turčianskych Tepliciach

Najlepší výsledok spomedzi slovenských pretekárov dosiahla na víkendových pretekoch s medzinárodnou účasťou juniorka Viktória Chladoňová, ktorá vyhrala systémom štart-cieľ.
Matúš Bušík
Juniorka Viktória Chladoňová vyhrala preteky Slovenského pohára XCO katgórie UCI C1 v Turčianskych Tepliciach

Cez víkend sa uskutočnilo prvé kolo slovenského pohára pretekov XCO zaradeného do kategórie UCI C1 Turieckap. Preteky s medzinárodnou účasťou sa konali v Turčianskych Tepliciach.

Najvýraznejší výsledok zo slovenských pretekárov dosiahla juniorská reprezentantka Viktória Chladoňová z tímu Climberg Sport Team, ktorá vyhrala svoju kategóriu s výsledným časom 57:52.

Na 6. mieste medzi juniorkami dokončila preteky jej tímová kolegyňa Dorota Vojtíšková a 9. skončila Terézia Ciriaková z CyS – Akadémie Petra Sagana.

V mužskej kategórii dosiahol najlepší výsledok Matej Ulík z tímu Expres CZ-Tufo Team Kolín, ktorý preteky dokončil na 9. mieste a na víťaza Filipa Heltu strácal v cieli 6:13 min.

V ženskej kategórii bola najrýchlejšou slovenskou pretekárkou Janka Keseg Števková z tímu Outsiterz, ktorá obsadila výsledné 11. miesto a na víťazku Jitku Čábelickú z Česka stratila v cieli 12:43 min.

Medzi juniormi bol najrýchlejším Slovákom Lukáš Vranák, ktorý obsadil 13. miesto a hneď za ním dorazil do cieľa Matej Švonava. Juniorskú kategóriu vyhral Poliak Brajan Świder.

Kompletné výsledky nájdete na stránke www.sportsofttiming.sk.

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu