Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Kanaďanka Alison Jackson sa stala po celodennom úniku nečakanou víťazkou Paríž-Roubaix

Jackson vyhrala v šprinte úniku na velodróme v Roubaix a zvyšné pódiové priečky obsadili Katia Ragusa a Marthe Truyen.
Martin Sarvaš

Alison Jackson (EF Education-TIBCO-SVB) sa stala nečakanou víťazkou ženských pretekov Paríž-Roubaix a dosiahla najväčší úspech vo svojej kariére.

34-ročná Kanaďanka vyhrala v záverečnom šprinte na velodróme v Roubaix, pričom druhá skončila Katia Ragusa (Liv Racing TeqFind) a tretia bola Marthe Truyen (Fenix-Deceuninck).

Alison Jackson bola v hlavnom úniku dňa, ktorý sa vytvoril už 130 km pred koncom celkovo 145,4 km dlhých pretekov so 17 sektormi dlažobných kociek.

Práve z tohto úniku prišlo do velodrómu až sedem pretekárok, ktoré si dokázali udržať viac ako 10-sekundový náskok pred skupinou favoritiek.

„Počas tréningu sme jazdili na velodróme a predstavujete si, ako vyhráte, ale často to zostane iba snom. A je neuveriteľné, že sa to naozaj stalo a vyhrala som,“ povedala Alison Jackson po pretekoch.

„Plánovala som to takto a chcela som byť v úniku. Keďže cez týždeň pršalo a cesty boli šmykľavé, musíte sa snažiť vyhnúť sa smole, ak chcete vyhrať.“

„V závere nás bolo síce sedem, ale ťahali sme iba štyri. Ale ak neťaháte, prehráte. Verila som si a verila som aj mojej túžbe po týchto pretekoch a nakoniec z toho je víťazstvo,“ povedala Jackson.

„Vždy keď prechádzate cieľom, je to zážitok. A toto je najväčší zážitok,“ dodala Kanaďanka pred výstupom na pódium.

Výsledky Paríž-Roubaix 2023 (ženy)

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu