Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Obuv

Test: Zimné tretry Crono CW1 Road

Robustnejšie topánky na cesty.
Hodnotenie: 4/5
199
Matúš Bušík
Test: Zimné tretry Crono CW1 Road

Naše hodnotenie

Veľmi vydarené tretry do zimných dní, sú pohodlné, funkčné a teplé. K dokonalosti im chýba úchyt na MTB kufre.

+PLUSY

  • Kvalitné zateplenie
  • Pogumovaný materiál neprepustí vlhkosť
  • Tuhá karbónová podrážka

-MÍNUSY

  • Mohli by mať aj úchyty na MTB kufre pre väčšiu univerzalitu

Taliansky výrobca Crono predstavil nový model cestných zimných tretier CW1. Ako je zjavné už len podľa vzhľadu, ide o robustnejšie topánky, ktoré majú udržať vaše nohy na cestách v teple aj počas chladných dní a treba uznať, že túto úlohu plnia výborne.

Tretry majú zvýšenú členkovú časť pre väčšie pohodlie. Špička aj boky majú pogumovaný povrch, ktorý zabraňuje akémukoľvek prieniku vlhkosti do topánky v daždi, či dokonca snežení.

Topánka je vnútorne podšitá materiálom Primaloft, ktorý udržuje nohy v teple.

Zapínanie zabezpečuje známy a absolútne spoľahlivý systém BOA s jedným kolieskom na doťahovanie, pričom lanko prechádza dvoma pútkami na priehlavku a troma ďalšími na boku topánky, takže po pritiahnutí drží noha v topánke pevne.

Podrážka je vyhotovená z karbónu, má tvrdosť úrovne 7, čiže prenos výkonu z nôh na pedále je veľmi efektívny.

V podrážke sú štyri malé otvory pre vetranie. Možno si poviete, že na zimných topánkach to nie je potrebné, ale keďže majú  vo vnútri veľmi teplú výstelku, toto drobné vetranie je veľmi potrebné, pretože inak by sa nohy sparili a v skutočnosti by vám bolo až príliš teplo.

Obúvanie pomocou dvoch pútok na hornej časti je rýchle a bezproblémové, čo je podľa mňa hlavná výhoda oproti nemotornému navliekaniu elastických zimných návlekov, pri ktorom sa spotíte, hoci ste ešte ani nevyšli z domu.

Výrobca uvádza, že topánky sú vhodné od -15°C do +15°C, aj keď ja osobne by som ich skôr špecifikoval na vyložene chladné dni, a najmä pre ľudí, ktorí radi trpia na bicykli aj v zime.

V pohybe držia nohu pevne a sú veľmi tuhé. Počas dvojhodinovej jazdy v približne troch stupňoch som mal nohy v pohodlí a teple, pričom topánky veľmi dobre odolali aj studenému protivetru.

Jedna výhrada: extrémne by som ocenil, keby mali tieto topánky aj úchyty pre kufre na MTB pedále, pretože mať takéto topánky univerzálne na zimu – na cestu aj do lesa – by bolo skutočne skvelé.

Ale keďže má Crono tento model aj v MTB verzii, dá sa pochopiť, že to nespravili.

Celkovo ide o kvalitné, pohodlné, ale hlavne funkčné zimné topánky, pri ktorých sa nemusíte báť, že by vám v nich bolo chladno.

Ak jazdíte v zime často a nechce sa vám vždy trápiť pred jazdou s návlekmi, s týmito topánkami budete určite spokojní.

www.eurosports.sk

Porovnanie cien u rozličných predajcov nájdete na portáli zboží.cz:

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu