Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Aaron Gwin poskytuje pohľad na sezónu 2022 v Going for Six

Štvrtá epizóda videí z dielne Aarona Gwina a e*thirteen, v ktorej sa pozrieme na uplynulú sezónu Gwina a nahliadneme do jeho budúcich plánov.
Matúš Bušík

Aaron Gwin patrí k žijúcim a stále aktívnym legendám zjazdu na horských bicykloch. Okrem zisku 5 celkových víťazstiev v pretekoch svetového pohára si ho pamätáme vďaka niektorým legendárnym jazdám.

Azda tou najpamätnejšou je jeho jazda z Leogangu v roku 2015, kde hneď po štarte roztrhol reťaz a preteky nakoniec vyhral.

Gwin je dominantnou silou vo Svetovom pohári DH MTB od svojho vtrhnutia na scénu v roku 2008. Svoje prvé preteky Svetového pohára vyhral v roku 2011 a v tom istom roku získal aj celkový titul. 

Zopakoval to v roku 2012 a potom získal ďalšie tri celkové tituly v rokoch 2015, 2016 a 2017. Gwinových päť celkových víťazstiev ho spája s francúzskou legendou Nicolasom Vouillozom a nik nemá viac titulov než oni.

Aaron je známy svojim agresívnym štýlom jazdy, pri ktorom často posúva limity na technických úsekoch trate. Je  neuveriteľne húževnatý a má schopnosť podávať tie najlepšie výkony pod tlakom.

Gwin patrí aj v nadchádzajúcej sezóne k favortiom na zisk celkového prvenstva, aj keď konkurencia je obrovská. Netreba zabúdať na silný francúzsky tím v zložení Pierron, Vergier, Bruni, Coulanges. A takisto na mladú krv Jacksona Goldstonea a Jordana Williamsa.

Nadchádzajúca zjazdová sezóna odštartuje v júni pretekmi v Lenzerheide.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu