Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pirelli predstavilo nové až 50 mm široké all-road a gravel plášte

Do radu Pirelli Cinturato pribudli dva nové prírastky.
Biker
Pirelli predstavilo nové až 50 mm široké all-road a gravel plášte

Pirelli v tichosti uviedlo na trh dve nové pneumatiky – univerzálny plášť All Road a gravelový model Adventure.

Cinturato Adventure je agresívnejšia univerzálna gravel pneumatika a Cinturato All Road je nízkoprofilová pneumatika určená pre suchšie podmienky.

Obe pneumatiky sú dostupné s čiernymi alebo hnedými bočnicami. Dodávajú sa v šírke 40, 45 a 50 mm, ale sú dostupné len pre kolesá 700c.

Prečítajte si tiež

Na rozdiel od existujúceho sortimentu Pirelli sa nové pneumatiky vyrábajú mimo Európy. Pirelli tvrdí, že to umožnilo znížiť cenu pneumatík na 41,99 libier (ceny pre iné regióny ešte neboli zverejnené).

Obe pneumatiky používajú zmes Pirelli Pro Compound Gravel, ktorá bola podľa značky navrhnutá špeciálne pre gravel bicykle, napriek tomu, že tieto pneumatiky sú vhodné aj pre jazdu na asfaltkách.

Pneumatiky sú postavené na plášti Pirelli TechWall Gravel, ktorý obsahuje ochrannú vrstvu proti prepichnutiu od pätky po pätku, ktorá je špeciálne navrhnutá tak, aby zabránila prerezaniu bočnice.

Pirelli Cinturato Adventure

  • Dostupné veľkosti: 700x40mm, 700x45mm, 700x50mm
  • 41,99 libier (ceny pre iné regióny zatiaľ neboli zverejnené)
  • Hnedá alebo čierna bočnica

Pirelli Cinturato Adventure využíva nový dizajn behúňa, ktorý spája hranaté výstupky usporiadané do vzoru v tvare V s väčšími výstupkami na ramene pneumatiky. Je to podobné ako behúň na Cinturato Gravel RC, ale celkovo má nižší profil.

Pneumatika je všestranná gravel pneumatika, ktorá by mala fungovať dobre vo voľnejších podmienkach mimo hladkých asfaltiek.

Pirelli Cinturato All Road

  • Dostupné veľkosti: 700x40mm, 700x45mm, 700x50mm
  • 41,99 libier (ceny pre iné regióny zatiaľ neboli zverejnené)
  • Hnedá alebo čierna bočnica

Pirelli Cinturato All Road spája behúň s nízkoprofilovým bodkovaným vzorom a hladkou vyvýšenou strednou časťou. Široko rozmiestnené nízkoprofilové výstupky sedia na ramene pneumatiky a zvyšujú priľnavosť v zákrutách.

Pneumatika je určená pre suchšie podmienky alebo tvrdý terén.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu