Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S DVOJBALENÍM TRENIEK MEATLFLY IBA ZA 19,80€!
Novinky

Na súboj Evenepoela a Pogačara si ešte počkáme, na UAE Tour sa nestretnú

Je však prekvapením, že z tejto dvojice sa pretekov nezúčastní Tadej Pogačar, keďže jeho tím UAE Emirates je spozorovaný práve hosťovským štátom pretekov.
Martin Sarvaš
Na súboj Evenepoela a Pogačara si ešte počkáme, na UAE Tour sa nestretnú

Na súboj dvojice mladých talentov svetovej cyklistiky Remca Evenepoela a Tadeja Pogačara si ešte budeme musieť počkať.  Ich očakávaný súboj a pretekoch UAE Tour sa totiž neuskutoční.

Je však prekvapením, že z tejto dvojice sa pretekov nezúčastní Tadej Pogačar, keďže jeho tím UAE Emirates je spozorovaný práve hosťovským štátom pretekov – Spojenými arabskými emirátmi. Pogačar na UAE Tour začal sezónu posledné dve sezóny (2021, 2022) a v oboch prípadoch sa stal víťazom celkového hodnotenia.

Na UAE Tour 2023 sa od 20. do 26. februára predstaví majster sveta Remco Evenepoel, ktorý tak bude bez účasti Pogačara jedným z najväčších favoritov 7-dňového etapáku.

V UAE Emirates bude lídrom nová posila tímu Adam Yates, ktorý vyhral UAE Tour v roku 2020, kedy sa mu podarilo poraziť Tadeja Pogačara.

O etapové víťazstvá v šprintoch budú súperiť veľké mená ako Caleb Ewan, Dylan Groenewegen, Sam Bennett, Tim Merlier a veľkú pozornosť pritiahne určite aj Mark Cavendish v novom drese tímu Astana.

Tím UAE Emirates zvolil pre Pogačara menej stresujúci úvod sezóny na španielskych etapových pretekoch Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista del Sol, ktoré sa uskutočnia 15. – 19. februára.

Pozrite si tiež

Pogačar mal v januári zdravotné problémy

„V januári som mal trochu gastroenteritídu, čo nebolo veľmi príjemné, ale našťastie som to už prekonal a cítim sa zdravý. Je pekné zažiť nové preteky a teším sa na to, čo si pre nás pripravia Jaen a Andalúzia. Nemôžem sa dočkať, kedy začnem opäť pretekať,“ vyjadril sa Tadej Pogačar.

„Pre Tadeja bolo tento rok plánom ponechať základ kalendára viac-menej rovnaký a zároveň urobiť niekoľko úprav, čo sme aj urobili,“ vysvetlil športový manažér UAE Emirates Joxean Fernandez Matxin.

„Tadej je jazdec, ktorý rád udržiava veci čerstvé a skúša nové veci, takže začať rok tu v Jaene a Andalúzii dávalo zmysel. Sezóna bude dlhá, takže našou myšlienkou je postupne sa dopracovať k najväčším cieľom.“

„Pre Jaen a Andalúziu máme veľmi skúsený tím, o ktorom veríme, že dokáže veľké veci. Berieme kvalitnú súpisku, ktorej šéfom bude Pogačar, ktorý tu bude debutovať aj v sezóne. Aj keď máme v tíme veľa jazdcov, ktorí môžu dosiahnuť veľký výsledok,“ dodal Matxin.

Aktuality

16:25 Bosch eBike Systems a Tektro rozvíjajú spoluprácu v oblasti ABS.

Systémy ABS pre elektrobicykle predídu nehodám.

15:50 Birell BikeFest 2023: Registrácia na preteky je spustená.

Najväčšia bike udalosť sa pomaly blíži a vy už sa môžete registrovať na jednotlivé preteky!

15:16 Na pretekoch Okolo Flámska bude rovnaká prémia pre mužov aj ženy.

Organizátori pretekov sa rozhodli odmeniť víťazov a víťazky pretekov klasiky Okolo Flámska rovnakou prize money. Víťazi dostanú 20 000 €.

14:55 Primož Roglič sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska.

Poslednú etapu však vyhral Belgičan Remco Evenepoel po niekoľkých útokov v kopcovitom teréne v závere etapy.

13:57 Fotogaléria: 100 najlepších fotografií z Cape Epic 2023.

Najlepšie momenty z najznámejších etapových pretekov horskej cyklistiky Cape Epic.

Zavrieť reklamu